Wolfsburg wygrywa spotkanie w Paryżu

Czwarty z ćwierćfinałów pomiędzy PSG a VfL Wolfsburg, rozgrywany na Parc de Princes, podobnie jak trzy poprzednie spotkania zakończył się wynikiem 1:0. Wilczyce wygrały mecz po bramce z rzutu karnego wykorzystanego przez Dominique Janssen i to one znajdują się w nieco lepszej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem.

Już w pierwszej minucie spotkania Wolfsburg był bliski otwarcia wyniku po tym, jak na pole bramkowe w stronę Ewy Pajor piłkę dośrodkowała Svenja Huth, ale polską napastniczkę ubiegła Sarah Bouhaddi i wyłapała w porę piłkę. W kolejnych minutach to PSG przejęło inicjatywę, kilkukrotnie zagrażając bramce mistrzyń Niemiec.  Na bramkę Merle Frohms dwukrotnie uderzała Kadidiatou Diani, pierwsza próba była niecelna, po drugiej piłka trafiła wprost w rękawice bramkarki. W 11’ szansę na zdobycie bramki miała Ewa Pajor, ale jej strzał zdołała zablokować Élisa de Almeida, wyręczając Sarę Bouhaddi. Z kolei w 32’ po indywidualnej akcji na lewym skrzydle bliska strzelenia gola była Ramona Bachmann, ale jej strzał wybroniła Merle Frohms, wybijając piłkę na róg.

Po przerwie w 53’ wydawało się, że PSG będzie miało świetną okazję na objęcie prowadzenia z rzutu karnego po tym jak Marina Hegering w polu karnym nogą zahaczyła Sakinę Karchaoui, ale po analizie VAR sędzia nie odgwizdała stałego fragmentu dla PSG, gdyż w ostatniej chwili obrończyni Wilczyc musnęła piłkę. Kilka minut później znów była konieczna pomoc systemu VAR kiedy po strzale głową Leny Oberdorf piłka trafiła w wyciągniętą rękę Élisy de Almeidy. Tym razem sędzia odgwizdała rzut karny dla Wolfsburga, a obrończyni PSG musiała opuścić boisko, gdyż po tym zdarzeniu ujrzała drugą żółtą kartkę w spotkaniu. Do wykonania karnego podeszła Dominique Janssen i pewnym uderzeniem umieściła piłkę w bramce dając prowadzenie Wolfsburgowi. Na ostatnie 15 minut spotkania Wilczyce zdołały zepchnąć PSG do defensywy, ale nie zdołały wykończyć żadnej z akcji i mecz zakończył się wynikiem 1:0 za Wolfsburga.

Ewa Pajor grała do 88. minuty, a na ławce rezerwowych Wolfsburga cały mecz spędziła Katarzyna Kiedrzynek.