Wrócą z bagażem dziesięciu goli

TME UKS SMS godnie pożegnał się z kibicami i w ostatnim spotkaniu domowym wygrał z TS ROW Rybnik. Choć początek meczu na to nie wskazywał to Łodzianki, kiedy już zaczęły strzelać to nie przestały i wygrały aż 10:0.

W 14. minucie strzał Adriany Achcińskiej z rzutu wolnego odbiła bramkarka gości wprost pod nogi Darii Kurzawy, której dobitka była niecelna. W 26. minucie po wrzutce Kurzawy bramkę zdobyła Klaudia Jedlińska. Cztery minuty później gola zdobyła Wiktoria Zieniewicz, która popisała się efektownym strzałem z kilkudziesięciu metrów. W 33. minucie po wrzutce Gabrieli Grzybowskiej w poprzeczkę uderzyła Jedlińska. W 41. minucie Grzybowska wystąpiła już nie w roli asystentki, a strzelca gola wykorzystując podanie Achcińskiej i uderzając w ładnym stylu w długi róg.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Achcińska ominęła dwie zawodniczki ROW-u i wyłożyła piłkę do Dominiki Gąsieniec, która z bliskiej odległości pokonała Kingę Seweryn. W 62. minucie mogło być 5:0, lecz Seweryn obroniła nogą strzał Jedlińskiej. Dwie minuty póżniej doszło do tego samego pojedynku i tutaj już górą była zawodniczka TME UKS SMS. W 66. minucie po dodaniu Grzybowskiej niecelnie uderzyła Anna Rędzia, ale piłka szczęśliwie wpadła pod nogi Dominiki Gąsieniec, która z bliskiej odległości zdobyła swoją drugą bramkę. W pojedynku Jedlińska kontra Gąsieniec było więc 2:2 pod względem zdobytych goli. W 72. minucie wybita przez defensorkę gości piłka spadła pod nogi Jedlińskiej, która pięknym strzałem zdobyła swoją trzecią bramkę w spotkaniu. Chwilę później Jedlińska zdobyła kolejną bramkę i było 8:0. Następne gole wisiały w powietrzu. W 77 minucie Grzybowska trafiła w poprzeczkę. W 81. minucie na listę strzelców wpisała się kolejna defensorka TME UKS SMS. Tym razem podanie Achcińskiej z rzutu wolnego zdobyła Katarzyna Konat. W 90 minucie Jedlińska dołożyła jeszcze jedną bramkę i chwilę później mecz się zakończył.