Wrocławianki krok od finału Centralnej Ligi Juniorek

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorek Śląsk Wrocław pokonał w Bydgoszczy miejscowy Sportis 2:1.

Od początku meczu przeważały zawodniczki z Bydgoszczy, a już po kwadransie prowadziły 1:0 po bramce Kingi Wyrwas, która najlepiej odnalazła się w polu karnym po dośrodkowaniu. Wrocławianki ruszyły z ofensywą, już pięć minut później piłka trafiła do bramki Sportisu jednak sędzia boczna wskazała pozycję spaloną. W 28. minucie po fatalnym błędzie do własnej bramki piłkę skierowała Gabriela Michałek.

Drugą połowę zawodniczki Śląska zaczęły od ataków i 55. minucie Magdalena Półrolniczak wyszła sam na sam i bezlitośnie wykorzystała sytuację trafiając do bramki bydgoszczanek. Minutę później Półrolniczak mogła ponownie trafić do siatki Sportisu, jednak po  jej strzale piłka trafiła w poprzeczkę, a niecelnie dobijała rezerwowa zawodniczka Śląska Krystyna Flis. Wrocławianki starały się nadal atakować jednak już do końca wynik nie uległ zmianie. Śląsk wraca do domu z dobrą zaliczką przed rewanżem, który odbędzie 10 czerwca we Wrocławiu.

Sportis KKP Bydgoszcz – Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)