fbpx

Wspaniałe wieści napływają zza naszej zachodniej granicy!

Polska pomocniczka występująca aktualnie w FC Bayernie Monachium coraz bliżej powrotu na boisko po zeszłorocznej, bardzo poważnej kontuzji. Rehabilitacja Weroniki Zawistowskiej zmierza we właściwym kierunku!

Weronika Zawistowska w 2021 roku po kilku latach gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce w barwach GKS-u Górnika Łęczna oraz KKS Czarnych Antrans Sosnowiec, przeniosła się do Frauen Bundesligi, gdzie podpisała kontrakt ze słynnym Bayernem Monachium. Włodarze klubu ze stolicy Bawarii podjęli decyzję o natychmiastowym wypożyczeniu polskiej pomocniczki do 1. FC Köln, co okazało się bardzo dobrym posunięciem. “Zawias” prezentowała w Kolonii bardzo dobrą dyspozycję, z każdym kolejnym spotkaniem potwierdzając swoją gotowość do podjęcia rywalizacji w topowym europejskim zespole, jakim niewątpliwie jest Bayern. W Monachium zdecydowano o zakończeniu okresu wypożyczenia i 24-letnia pomocniczka wróciła do Bawarii.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że kariera Weroniki Zawistowskiej nabierze niesamowitego rozpędu, w okresie przygotowawczym do sezonu 2023/2024 przytrafiła się jej bardzo poważna kontuzja, skutkująca wielomiesięczną rehabilitacją – zerwanie więzadła krzyżowego. Po wielu miesiącach ćwiczeń na siłowni, żmudnej, codziennej rehabilitacji, w końcu “Zawias” doczekała się powrotu na “zielone”! Z Monachium dotarły do nas rewelacyjne wieści, Zawistowska rozpoczęła kolejny etap procesu powrotu do pełnej sprawności. Może już trenować indywidualnie na boisku, z piłką przy nodze! Weronika Zawistowska udzieliła wypowiedzi dla serwisu Łączy Nas Piłka, dzieląc się radością z powrotu na murawę: “Jestem bardzo szczęśliwa. Dla wielu osób to pewnie nic nadzwyczajnego, ale jeśli codziennie trenujesz tylko na siłowni i ciągle widzisz te same maszyny, powtarzasz te same ćwiczenia, to gdy wreszcie możesz wyjść na zieloną murawę i trenować z piłką, odczucie radości jest dwa razy mocniejsze niż normalnie” (żródło: Weronika Zawistowska).

Miejmy nadzieję, że “Zawias” już niebawem zadebiutuje w oficjalnym spotkaniu Bayernu Monachium, z którym przed kilkoma miesiącami przedłużyła kontrakt do 2025 roku. To pokazuje, jak dużą wiarę w możliwości Weroniki Zawistowskiej mają włodarze klubu z Bawarii. Trzymajmy kciuki za jej dalszą rehabilitację!

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

Leave a Reply