fbpx

Wybraliśmy All Stars Team MMP U15 w Poznaniu

Szesnaście najlepszych ekip w Polsce, ponad 200 piłkarek i my, KobiecyFutbol.pl oglądający je wszystkie w akcji podczas trzydziestu dwóch spotkań. Czas poznać Drużynę All Stars Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 15.

O turnieju pod względem organizacji możemy mówić dobrze, albo bardzo dobrze. O jakości na parkiecie zdecydowanie również. Większość spotkań równych, szybkich, ze zmianami akcji, na bardzo przyjemnym dla oka levelu. A pośród te które wpadły nam w oko. 

Jako patron medialny obejrzeliśmy wszystkie trzydzieści dwa spotkania i po kilku godzinach rozmów i narad wybraliśmy All Star Team.

W naszej bramce uznanie znalazła ZUZANNA LATUSZEK (Czarni Sosnowiec). Umiejętności, trochę szczęścia i złoty medal na szyi to zdecydowanie dużo dla urodzonej w 2007 roku, młodej piłkarki Czarnych. Robiła swoje, a w fazie play off była bardzo ważnym ogniwem swojego zespołu, kilkukrotnie ratując go przed utratą bramki. W całym turnieju zaledwie 5 razy wyciągała piłkę z siatki. A to kolejny jej atut. O miano najlepszej długo walczyła z bramkarkami Tęczy, Kingą Rabinek oraz Amelią Sikorą. 

Na parkiecie znalazło się natomiast miejsce dla:

Natalii Kawulki (GKS Katowice) –  rozsądnie dzieliła grą w defensywie i ofensywie. W meczu o brązowy medal zagrała z opaską kapitana, która w ogóle jej nie ciążyła. Przez całe trzy dni turnieju grała ładnie, równo, choć wg oficjalnych statystyk nie zdobyła gola.

 

Emilii Sobierajskiej (Tęcza Bydgoszcz) – podopieczna Piotra Szymczaka, została królową strzelczyń. Ustrzeliła sześć goli, choć wynik mogły dużo większy. W meczu finałowym lekko zawiodła, ale to nie przysłoniło nam końcowej oceny tej piłkarki. Wysoka, zwinna, bramkostrzelna… to zaowocowało tym że jest w gronie naszej drużyny All Stars

Kingi Wyrwas (Tęcza Bydgoszcz) – świetne uzupełnienie Emilii. Gdy trzeba było, dawała zespołowi spokój, a gdy zaszła potrzeba dawała jasny sygnał do ataku. W kilku protokołach mocno zaznaczone “MVP” co znalazło uznanie w naszej redakcji. 

 

 

Nikoli Młynek (Skra Częstochowa) – Nikola w tej formacji znalazła się po długich rozmowach. Bramkostrzelna piłkarka Skry mocno imponowała nam pracą na całym parkiecie oraz celnością. W walce o MVP długo szukaliśmy atutów między nią, jej koleżanką z klubu Zofią Dubiel, oraz Wiktorią Durnaś.  Ostatecznie postawiliśmy na tę, przy której w protokołach mamy najwięcej plusików. 

Czy nasza All Stars Team zdobyłaby złoty medal? Cóż tego się nie dowiemy, czy wybór był prosty? Zdecydowanie nie… wybrać 5 piłkarek z blisko dwustu… to wcale nie było łatwe, lekkie i proste! Drużyny pokazały niesamowity poziom. Nie było spotkania, w którym by zabrakło emocji. Mecze były bardzo wyrównane. Drużyna MVP to nasze subiektywne zdanie trzech osób będących na miejscu. Jeśli jednak macie ochotę podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, zapraszamy na facebooka, chętnie dowiemy się kogo Wy zobaczylibyście w tej ekipie.

 

 

Other Articles

InneNewsy
EkstraligaNewsyPolska

Comments (1)

  1. Brawo Nikola M.

Leave a Reply