Wygrały na koniec, ale rozpędziły się za późno

Dla bielskiego Rekordu, ten mecz miał być godnym pożegnaniem z Ekstraligą. I kto zjawił się przy Startowej 13, na pewno żałować nie mógł.

Kanonadę strzelecką w meczu, ale także w swoim wykonaniu rozpoczęła Klaudia Adamek. Gol w ósmej minucie na pewno dodał pewności siebie zawodniczce, ale także koleżankom, które poszły za ciosem. W 23.min  Wiktoria Nowak podwyższyła wynik spotkania po dobry podaniu prostopadłym, które tego dnia wychodziły podopiecznym Mateusza Żebrowskiego.

Jeszcze przed przerwą ponownie Adamek pokazała siłę, nie dała się przepchać w polu karnym i zdobyła gola dającego prowadzenie 3-0.

Tuż przed przerwą błąd w defensywie wykorzystały przyjezdne. Pierwszy strzał obroniła Klaudia Ciupa. Futbolówka trafiła pod nogi Kaludii Słowińskiej i wtoczyła się do bramki.

Po przerwie mecz odrobinę się wyrównał, trenerzy obu ekip zrobili kilka roszad, i wtedy ponownie otworzyła się worek z golami. Najpierw hattricka skompletowała Adamek. Dobre rozegranie z Wiktorią Nowak i przy asyście słupka, młoda piłkarka Rekordu zdobywa trzeciego swojego gola.

W 85. min. dobrze na piątym metrze znalazła się Kornelia Okoniewska, która z najbliższej odległości znalazła sposób na Ciupę. W tym momencie było 4-2, kto myślał, że to koniec to przegapił zdecydowanie bramkę sezonu. W osiemdziesiątej dziewiątej minucie kunsztem popisała się Wiktoria Nowak. Najpierw zwiodła dwie rywalki, przełożyła piłkę naprawą nogę i strzał w okolicy 25m. pokonała młodziutką Michlewicz

Rekord wygrał pokaźnie, a mogło być jeszcze lepiej. W pierwszej połowie w poprzeczkę uderzyła jeszcze Julia Gutowska. Rekord żegna się z Ekstraligą na co najmniej jeden sezon. Dla gdańszczanek sezon jest słodko gorzki. Apetyty na pewno były większe, ale… (tu pozostawimy pole na komentarz kibicom i piłkarkom)