Wygrana Medyka na zakończenie sezonu

KKPK Medyk POLOmarket Konin kończy sezon zwycięstwem 2:1 z wyżej plasowanym w tabeli zespołem AZS UJ Kraków.

Wynik spotkania otworzyły w 33’ gospodynie. Na lewym skrzydle, tuż przy linii bocznej rzut wolny wywalczyła Oliwia Jaśniak. Do wykonania stałego fragmentu podeszła Natalia Pakulska, która uderzeniem skierowała piłkę na bramkę Martyny Michalskiej. Futbolówkę w locie próbowała przeciąć Karlina Miksone, ale nie zdołała jej sięgnąć i ta wpadła bezpośrednio do bramki po uderzeniu Pakulskiej.

Po przerwie „Jagiellonkom” udało się zdobyć bramkę wyrównującą. W 63’ z prawego skrzydła do wbiegającej na bramkę Agnieszki Derus piłkę dogrywała Weronika Wójcik, ale napastniczka minęła się z piłką. Natychmiast przejęła ją Paulina Guzik, która świetnie odnalazła Natalię Sitarz, a ta celnym uderzeniem umieściła piłkę w bramce. 20 minut później piłkarki Medyka Konin ponownie objęły prowadzenie. Powracająca do obrony Wiktoria Malinowska starała się odebrać piłkę Annie Gawrońskiej. Piłkarka gości ostatecznie wygrała pojedynek, ale zagnana w sam narożnik boiska wybiła na oślep piłkę i ta trafiła wprost pod nogi Karliny Miksone, która pięknym uderzeniem umieściła ją w bramce UJ Kraków. Chwilę po utracie bramki „Jagiellonki” miały szansę na wyrównanie kiedy po kapitalnym dośrodkowaniu w pole karne Wiktorii Malinowskiej piłkę przechwyciła Kinga Pawlica, ale napastniczka pogubiła się w dryblingu i ostatecznie obrona uniemożliwiła jej oddania strzału.