Wysoka wygrana “Jagiellonek” w starciu z Legią

Grająca w IV lidze Legia Soccer Schools miała okazję po raz pierwszy zmierzyć się z zespołem z Ekstraligi i w 1/16 Pucharu Polski podejmowała u siebie zespół AZS Uniwersytet Jagielloński. Rezultat był łatwy do przewidzenia i Jagiellonki pewnie pokonały gospodynie, jednak ku uciesze zgromadzonych w Książenicach fanów Legii, nie ustrzegły się przed utratą bramki.

Zespół z Krakowa od pierwszych minut był stroną dominującą w spotkaniu, jednak zespół Legii dzielnie się bronił, próbując wyprowadzać szybkie kontrataki z własnego pola karnego. Jagiellonki miały szansę wyjść na prowadzenie już w 7’, ale dobrego dośrodkowania Katarzyny Daleszczyk nie zdołała wykorzystać Alicja Duszyk, która strzałem z woleja posłała piłkę tuż obok bramki. W 15’ okazję miały z kolei gospodynie, jednak Maria Komala po świetnym dograniu Rozalii Pietrzak, źle trafiła w piłkę, kierując ją z dala od bramki. Wynik otworzyła w 18’ Katarzyna Daleszczyk, która strzałem z dystansu dała prowadzenie Jagiellonkom. Po zdobytej bramce zespół gości, mimo wyraźnej przewagi na boisku, długo nie potrafił skutecznie wykończyć akcji. Niemoc udało się przełamać dopiero w 41’, kiedy podanie Julii Bińkowskiej wzdłuż linii końcowej zamieniła na bramkę Agnieszka Bryzek. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, prowadzenie podwyższyła Natalia Sitarz, której wcześniej piłkę dostarczyła Katarzyna Daleszczyk.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił i w 53’ swoją drugą bramkę zdobyła Agnieszka Bryzek. Mając przewagę czterech bramek, trener Jagiellonek wprowadził do gry m.in. Natalię Wróbel oraz Karolinę Gec, które jeszcze bardziej podkręciłytempo gry w ofensywie zespołu. W 56’ błąd w obronie UJ zdołała wykorzystać Amelia Przybylska, która zdobyła jedyną dla Legii bramkę w meczu. Chwilę później z rzutu wolnego, po zagraniu ręką jednej z zawodniczek zespołu z Warszawy, bezpośrednim strzałem bramkę Karolina Gec podwyższyła prowadzenie na 1:5. W 63’ po indywidualnej akcji swoje pierwsze trafienie w meczu zdobyła Natalia Wróbel, a w 74’ miała na koncie już dwie bramki. Na 10 minut przed końcem spotkania, zawodniczka Uniwersytetu Jagiellońskiego swoim podaniem pomogła skompletować hat-tricka  Agnieszce Bryzek, a w ostatniej minucie spotkania również zdobyła swoje trzecie trafienie w meczu.