Z piekła do nieba – Barcelona zwycięża w finale Ligi Mistrzyń

Po roku przerwy Barcelona po raz drugi triumfuje w Lidze Mistrzyń pokonując w finale VfL Wolfsburg 3:2. Duma Katalonii po nie najlepszej pierwszej połowie, w której prowadzenie po bramce i asyście Ewy Pajor objęły wicemistrzynie Niemiec, w drugiej części spotkania szybko odrobiła straty, by później wyjść na prowadzenie, którego nie oddała do ostatniego gwizdka.

Już w  1’ zawodniczki Barcelony były bliskie objęcia prowadzenia, kiedy najpierw strzał na bramkę Merle Frohms oddała Caroline Graham Hansen, ale piłka odbiła się od jednej z zawodniczek Wolfsburga, by po chwili trafić pod nogi Patricii Guijarro, po strzale której piłka wylądowała w rękawicach bramkarki. Chwilę później po akcji ofensywnej wicemistrzyń Niemiec, piłkę z okolic własnego pola karnego starała się wyprowadzić Lucy Bronze i nie dostrzegła wbiegającej Ewy Pajor, która błyskawicznie odebrała jej piłkę i potężnym strzałem z dystansu umieściła piłkę w bramce Dumy Katalonii, mimo interwencji Sandry Paños. Pierwszą szansę na odrobienie strat Barcelona miała w 6’ z rzutu wolnego wywalczonego na prawym skrzydle, ale próbę dogrania w pole karne udaremniła polska napastniczka, zbijając piłkę na róg. Jeszcze lepszą okazję miała w 12’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Irene Paredes, ale po uderzeniu oddanego tuż przy dalszym słupku piłka minęła bramkę. Blaugrana miała kilka sytuacji na zdobycie wyrównującego trafienia, ale świetnie ustawiona obrona Wolfsburga udaremniała wszelkie próby. W 27’ świetnie ustawiona Aitana Bonmatí po oddaniu strzału trafiła w Lynn Wilms., później w 34’  Caroline Graham Hansen oddała niecelny strzał. Trzy minuty po kontrze Wilczyc piłka po raz drugi wylądowała w bramce Barcelony. Po długim rajdzie Felicitas Rauch dograła na lewe skrzydło do Ewy Pajor, która następniew fenomenalny sposób dostarczyła piłkę do Alex Popp, która strzałem głową nie dała szans Sandrze Paños. Do przerwy prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, ale w kolejnej akcji, gdy przy piłce była Sveindís Jane Jónsdóttir, ale nie dostrzegła wbiegającej Ewy Pajor i po interwencji Maríi Pilar León straciła piłkę. W doliczonym czasie pierwszej części gry ostatnie słowo miała Barcelona, ale po dobrym prostopadłym dograniu do Salmy Celeste Paralluelo Ayingono, piłkę ostatecznie wyłapała Merle Frohms.

Po przerwie na boisko weszła odmieniona Duma Katalonii, która w błyskawiczny sposób odrobiła straty. Po nieskutecznej próbie Mariony Caldentey, w 48’ po dograniu Caroline Graham Hansen bramkę kontaktową zdobyła Patricia Guijarro. Niecałe dwie  minuty później zawodniczka Blaugrany świętowała zdobycie kolejnego trafienia, kiedy po dośrodkowaniu  Aitany Bonmatí strzałem głową posłała piłkę do siatki Wolfsburga. W 69’ szansę miały Wilczyce, kiedy po podaniu Svenji Huth piłkę otrzymała Ewa Pajor, ale strzał polki na bramkę był niecelny. W 70’ gdy wydawało się, że obronie Wolfsburga po raz kolejny udało się udaremnić atak rywalek, Kathrin Hendrich wybijając piłkę trafiła w Lynn Wilm i po chwlili piłkę przejęła Mariona Caldentey, która następnie odegrała do Fridoliny Rolfö, a ta strzałem dała prowadzenie Barcelonie. W 76’ Aitana Bonmati mogła podwyższyć prowadzenie, ale po jej strzale piłka trafiła wprost w rękawice Merle Frohms. W doliczonym już czasie Geyse mogła przekreślić ostatecznie marzenia Wolfsburga o dogrywce i dalszej walce o trofeum, ale  dobrą interwencją powstrzymała ją Marina Hegering. W dodatkowej doliczonej minucie Wilczyce wywalczyły rzut rożny, a strzał na bramkę oddała Pauline Bremer, ale piłkę wyłapała Sandra Paños i po chwili wybrzmiał ostatni gwizdek, a Barcelona po raz drugi wygrała Ligę Mistrzyń.

Na pocieszenie dla kibiców Wolfsburga najlepszą strzelczynią tegorocznej edycji rozgrywek została Ewa Pajor, która zdobyła 9 trafień.

Ewa Pajor zagrała do 84′ natomiast Katarzyna Kiedrzynek całe spotkanie spędziła na ławce rezerwowych.