fbpx

Zagraniczne powołania na mecz z Hiszpanią, Ewa Pajor nadal nieobecna

Oficjalnie poznaliśmy listę piłkarek występujących za granicą, powołanych na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Znajduje się na niej osiem nazwisk, a ponownie brakuje tam Ewy Pajor, co jednak – jak czytamy na związkowej stronie – może się jeszcze zmienić.

Nominację od Miłosza Stępińskiego otrzymały zawodniczki, które regularnie w ostatnich miesiącach stawiały się na zgrupowaniach. Są to bramkarki Katarzyna Kiedrzynek (VfL Wolfsburg, Niemcy) i Kinga Szemik (FC Nantes, Francja), obrończynie Paulina Dudek (PSG, Francja) i Małgorzata Mesjasz (Turbine Poczdam, Niemcy), pomocniczki Patrycja Balcerzak (SC Sand, Niemcy), Dominika Grabowska (FC Fleury 91, Francja) i Sylwia Matysik (Bayer Leverkusen, Niemcy), oraz grająca w ataku Agata Tarczyńska (Werder Brema, Niemcy).

Portal “Łączy nas piłka” podał jednak, że na liście powołanych brakuje Ewy Pajor, co nadal nie jest decyzją ostateczną. Nie można jeszcze bowiem precyzyjnie ocenić, w jakiej dyspozycji będzie najlepsza polska napastniczka za niemal miesiąc. Przypomnijmy, że piłkarka Wolfsburga wraca aktualnie do zdrowia po kontuzji kolana i dopiero niedawno rozpoczęła indywidualne treningi z piłką – Sytuacja w ciągu najbliższych tygodni może się zmienić. Jeżeli dostaniemy sygnał z Wolfsburga, że Ewa jest gotowa i że klub wyraża zgodę na jej wyjazd, to jesteśmy gotowi na to, aby ją dowołać – powiedział selekcjoner polskiej kadry dla “ŁNP”.

Polki zgrupowanie w Uniejowie rozpoczną 15 lutego. Pojedynek z Hiszpanią odbędzie się natomiast 23 lutego w Madrycie. Biało-czerwone muszą odnieść w nim zwycięstwo, by przedłużyć swoje szanse na awans do Mistrzostw Europy. W pierwszym starciu tych drużyn, w Lublinie padł bezbramkowy remis.

fot. Paula Duda/Łączy nas piłka

Other Articles

EkstraligaFutsalGaleriaNewsy
FutsalNewsyPuchar Polski

Leave a Reply