Zapowiedź spotkań 1/8 Orlen Pucharu Polski

W środę rozegrane zostaną spotkania 1/8 finału Orlen Pucharu Polski, a najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem będzie pojedynek Czarnych Sosnowiec z  TME SMS Łódź.

Już dokładnie w południe rozpocznie się mecz dwóch ekstraligowych zespołów. W Tczewie spotkają się dwie drużyny o nazwie Pogoń. Gospodynie podejmą u siebie Szczecinianki, które na wiosnę są niepokonane w lidze. Tczewianki to waleczny zespół, jednak wróżę awans Szczeciniankom.

Pół godziny później w Rzeszowie rezerwy Resovii podejmą Górniczki z Łęcznej. Rzeszowianki są skazywane na pożarcie co oznacza, że tak naprawdę nic nie muszą, a mogą. Każdy inny wynik dla Łęcznej niż zwycięstwo w podstawowym czasie będzie wpadką.

O godzinie 14:#0 rozpoczną się dwa spotkania, a pierwszym meczem będzie starcie Juna-Trans Stare Oborzyska z Stomilankami Olsztyn. Juna Trans to lider trzeciej ligi “Lokum”, zaś Olsztynianki to lider pierwszej ligi, marzący o grze w Ekstralidze w przyszłym sezonie. Gospodynie będą chciały pokazać, że ich aspiracje awansu do wyższej klasy są jak najbardziej uzasadnione, więc wygranie z potencjalnym zespołem ekstraligi, będzie na to dowodem.

Drugi z meczów odbędzie się w Sosnowcu. Przedwczesny finał? Moim zdaniem, tak. Zmierzą się Czarni Sosnowiec (obrońca pucharu) z mistrzyniami Polski SMSem Łódź. Przy takiej parze pada po raz kolejny o rozstawienie drużyn, bo po ostatnim gwizdku jeden z faworytów tych rozgrywek zbyt wcześnie. Faworytkami tego meczu patrząc na układ tabeli są Łodzianki, ale Sosnowiczanki, które w lidze już nie mają szans na to by zagościć na pudle, będą walczyć o zwycięstwo by nie zaliczyć tego sezonu jako straconego.

Na północy rezerwy Pogoni Tczew trafiły na lidera drugiej ligi grupy południowej Ślęzę Wrocław.
Na południu rezerwy SWD Wodzisław Śląski zmierzą się z kolejną drużyną ze stolicy Dolnego Śląska, Śląskiem Wrocław.
Niespodzianką będzie, jeżeli w kolejnej rundzie zabraknie obu drużyn z Wrocławia, ale i Tczewianki i Wodzisławianki będą starć się pokrzyżować ich plany.

Zawodniczki Orlenu Gdańsk ostatnio polubiły podróże do Małopolski. Dopiero co wróciły z ligowego meczu z Krakowa i znów wracają w tamte okolice, do Myślenic. O 16:00 Respekt Myślenice (II liga południowa) podejmie zawodniczki z Pomorza. Faworytkami są Gdańszczanki, jednak nie wiadomo jak na drużynie Orlenu odbiją się te podróże.

Pucharowe zmagania zakończy mecz Ostrovii Ostrów Wlkp z UJ Kraków. Krakowianki rozpoczęły rundę wiosenną w złym stylu zdobywając zaledwie jeden punkt w czterech dotychczasowych spotkaniach. Drugoligowa Ostrovia będzie chciała sprawić niespodziankę, a dla zespołu z Małopolski to moment by w końcu przerwać złą passę. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

1/8 finału Orlen Pucharu Polski:

Pogoń Gościniec nad Wisłą II Tczew (IV liga) – Ślęza Wrocław (II liga)
Pogoń Dekpol Tczew (ORLEN Ekstraliga) – Pogoń Szczecin (ORLEN Ekstraliga)
Ostrovia Ostrów Wielkopolski (II liga) – AZS UJ Kraków (ORLEN Ekstraliga)
LZS Juna-Trans Stare Oborzyska (III liga) – Stomilanki Olsztyn (ORLEN I liga)
Respekt Myślenice (II liga) – AP ORLEN Gdańsk (ORLEN Ekstraliga)
SWD II Wodzisław Śląski (IV liga) – Śląsk Wrocław (ORLEN Ekstraliga)
Czarni Antrans Sosnowiec (ORLEN Ekstraliga) – TME SMS Łódź (ORLEN Ekstraliga)
Resovia II Rzeszów (III liga) – Górnik Łęczna (ORLEN Ekstraliga)

Inne wiadomości

Ekstraliga
AngliaLiga MistrzyńNewsyNiemcyZagranica

Dodaj komenntarz