Złoty gol Kopińskiej

TME SMS Łódź zrównuje się w tabeli z niedawnym rywalem z boiska, czyli GKS Katowice. Mistrz Polski przez długi czas nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę Pogoni Szczecin, ale ostatecznie wygrał po bramce Dominiki Kopińskiej.

W spotkaniu rozgrywanym o wczesnej porze przez długi czas nie działo się nic ciekawego pod bramką jakiejkolwiek z drużyn. Pierwsza dobra okazja w tym spotkaniu miała miejsce dopiero w 32. minucie meczu. Dominika Kopińska wygrała walkę z defensorkami, ale z dobrej pozycji uderzyła obok bramki Jagody Sapor. Zespół ze Szczecina odpowiedział celnym strzałem z dystansu Aleksandry Kuśmierczyk, której podawała Natalia Oleszkiewicz.

W drugiej połowie około 60. minuty po błędzie Jagody Sapor niespodziewanie piłka spadła pod nogi Nadii Krezyman. Zawodniczka łódzkiej drużyny miała problemy z opanowaniem futbolówki i utrudniło oddanie strzału. Ostatecznie ofensywna zawodniczka uderzyła obok bramki. Podopiecznym Marka Chojnackiego było bardzo ciężko wypracować okazje strzeleckie, ale jedna z nich powiodła się. Po wymianie podań w dobrej okazji znalazła się Kopińska, która sprytnym zagraniem ominęła Sapor i wpakowała piłkę do pustej bramki. W 75. minucie mogło być 2:0, ale dobrze interweniowała bramkarka Pogoni po strzale Wiktorii Zieniewicz z rzutu wolnego. Przed końcem spotkania okazję miała Klaudia Jedlińska, lecz ponownie na posterunku była Sapor. Skrzydłowa miała jeszcze szansę na bramkę w doliczonym czasie gry, ale ponownie bramkarka ze Szczecina nie dała się pokonać.