Znakomity debiut Martyny Duchnowskiej, gol na starcie włoskiej przygody [WIDEO]

Martyna Duchnowska została niedawno oficjalnie wypożyczona z Górnika Łęczna do włoskiego Matera Calcio. W Serie C reprezentantka Polski U-19 zadebiutowała golem strzelonym ekipie Res Roma VIII. Do pełni szczęścia zabrakło jednak zwycięstwa, bowiem klub naszej rodaczki przegrał na wyjeździe 1:3.

19-letnia napastniczka szybko wywalczyła sobie pierwszy skład w zespole z południowo-wschodniej części Italii. Pojedynek z aktualnymi liderkami grupy C Serie C Polka rozpoczęła od pierwszych minut i błyskawicznie mogła dać gospodyniom prowadzenie. Zaprezentowała znakomitą szybkość, wygrała pojedynek z obrończynią rywalek i oddała celny strzał. Na poprzeczkę piłkę zdołała jednak sparować bramkarka ekipy z Rzymu, Serena Caporro. Zawodniczka ta niedługo później, bo już w 10. minucie musiała wyjmować piłkę z siatki. Martyna Duchnowska ponownie otrzymała prostopadłe podanie i tym razem w sytuacji sam na sam dała prowadzenie zespołowi ASD Città dei Sassi Matera. Faworytki tego meczu wyrównały po zaledwie sześciu minutach. Niefortunną interwencję zaprezentowała Miriam Lospalluto, któa głową wpakowała futbolówkę do własnej bramki.

Do przerwy było 1:1, lecz druga połowa należała już do rzymianek. Prowadzenie w 56. minucie przyjezdnym dała Patrizia Caccamo. Nie minął kwadrans, a pikarki Res Roma VIII prowadziły już dwoma trafieniami po bramce Alice Marino. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie. Rzymianki pozostały więc na pierwszym miejscu w tabeli z ośmioma punktami przewagi nad Chieti Calcio.

Przeciwko liderkom rozgrywek Martyna Duchnowska zanotowała występ w pełnym wymiarze czasowym. Polka oprócz gola wpisała się także do sędziowskiego protokołu otrzymaną żółtą kartką. ASD Città dei Sassi Matera po piętnastu ligowych kolejkach plasuje się na ósmym miejscu w tabeli grupy C włoskiej trzeciej ligi. W najbliższy weekend zawodniczki te zagrają następny mecz domowy. 29 stycznia podejmą przed własną publicznością wiceliderki z Chieti.