Zwycięstwo reprezentacji Polski w sparingu

Reprezentacja Polski wygrała towarzyski mecz ze Szwajcarią 1:0! Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła Martyna Wiankowska.

Obie drużyny przystąpiły do meczu z kilkoma zmianami względem piątkowego starcia. W bramce reprezentacji Polski zobaczyliśmy Kingę Szemik, a w środku obrony zagrał duet Woś – Mesjasz. Dla Mesjasz był to pierwszy występ w kadrze od września. Martyna Brodzik znalazła się w wyjściowej jedenastce kosztem Emilii Szymczak, a na skrzydle zobaczyliśmy Natalię Padillę – Bidas.
W podstawowym składzie reprezentacji Szwajcarii wystąpiły tylko trzy piłkarki, które w piątek również widzieliśmy w wyjściowej jedenastce: Noelle Maritz, Luana Buhler oraz Ramona Bachmann. Po stronie Helwetek warto odnotować debiut Aleny Bienz, która występuje na co dzień w jednej drużynie z Martyną Wiankowską, Natalią Padillą – Bidas i Adrianną Achcińską. Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis. Gra Biało – Czerwonych uległa znacznej poprawie względem piątkowego meczu. Przede wszystkim stworzyły więcej klarownych sytuacji i zagęściły środek pola, przez co Helwetkom trudniej było podejść pod ,,szesnastkę” Polek. Te jednak oddały kilka groźnych strzałów z dystansu, których zaś brakowało po stronie podopiecznych Niny Patalon. Pierwsza niezła sytuacja na otworzenie wyniku nadarzyła się w 16. minucie, kiedy to Julia Stierli przymierzyła z rzutu wolnego, a Kinga Szemik z trudem odbiła futbolówkę. Ostatni kwadrans w wykonaniu podopiecznych Niny Patalon był naprawdę solidny pod względem wykreowanych sytuacji strzeleckich. W 34 minucie reprezentantki Polski miały wręcz stuprocentową okazję, kiedy to Ewelina Kamczyk posłała prostopadłe podanie do Ewy Pajor. Polska snajperka minęła szwajcarską golkiperkę, jednak zbyt długo zwlekała z oddaniem strzału i defensorki drużyny przeciwnej zdążyły już się wrócić, w efekcie Pajor nie trafiła w bramkę.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się. Polska była zamknięta na swojej połowie przez dobre dwadzieścia minut. Podobnie jak w poprzednim meczu, Biało – Czerwone zostawiały sporo przestrzeni w bocznych sektorach boiska, przez co szwajcarskie skrzydłowe mogły swobodnie dogrywać w pole karne, a co za tym idzie – polskie defensorki miały dużo pracy. W 73 minucie jedna z reprezentantek Szwajcarii posłała silne uderzenie ze stałego fragmentu gry, a w wyniku nieporozumienia polskich obrończyń futbolówka nieco niespodziewanie znalazła się w siatce, jednak trafienie nie zostało uznane. Reprezentacja Polski odpowiedziała na to niepowodzenie w najlepszy możliwy sposób, rzucając się do ataku. Natalia Wróbel zagrała do Ewy Pajor, a zawodniczka VfL Wolfsburg znalazła się w sytuacji 1 na 1 z Livią Peng, jednak szwajcarska golkiperka wyszła zwycięsko z tego starcia, wybijając na rzut rożny. Natalia Padilla – Bidas dośrodkowała z lewego narożnika, a Pajor zgrała futbolówkę głową, a w polu karnym Helwetek odnalazła się Martyna Wiankowska, która otworzyła wynik spotkania. Podopieczne Pii Sundhage próbowały odpowiedzieć, tworząc kolejne sytuacje bramkowe. Na szczęście dla reprezentacji Polski Kinga Szemik wychodziła z nich obronną ręką i wynik do końca meczu nie uległ zmianie. W 88 minucie Dominika Grabowska opuściła plac gry, a w jej miejsce pojawiła się Natalia Oleszkiewicz. Dla napastniczki Pogoni Szczecin był to debiut w drużynie narodowej.