Kobiecy Futbol
I liga News. Newsy Polska

1 Liga: Łódzki SMS nie zostawia złudzeń SWD

Hit kolejki zaplecza Ekstraligi nie zawiódł. Mieliśmy bramki i emocje. Jakkolwiek to zabrzmi Marzena Salamon mocno zaakcentowała swoimi dokonaniami swoją obecność na giełdzie trenerskiej.

Zespół gości zaczął od wysokiego “C”. W  pierwszych minutach meczu wyszedł na prowadzenie. Gospodynie szybko doprowadziły  do remisu. Lecz później w meczu do głosu do chodziły tylko zawodniczki SMS. Dwukrotnie skarciły gospodynie, wykorzystując ich błędy.

Budującym  jest fakt, że talent trenerski Pani Salamon tak się rozwija. Przykre jest to,  że SWD pod obecnymi rządami przypomina cień zespołu z jesieni. Przypomnijmy, że w tym samym składzie  Wodzisławianki grały z Mistrzyniami Polski jak równy z równym.  Brak Gulec nie może tłumaczyć wszystkiego. Wodzisławska drużyna zagrała bez pomysłu, bez wiary i chyba sama nie wiedziała co ma grać. Chodzą słuchy że SWD jest w treningu od 28 grudnia. Nie widać tego na boisku. Wodzisławianki to zlepek indywidualności nie przypominających drużynę, co  przeciwniczki z Łodzi skrzętnie wykorzystały błędy rywalek. Wodzisławski sztab szczyci się ciężką pracą, której Fani SWD nie widzą. Na boisku nie było widać drużyny. Nasi reporterzy chcieli zadać parę pytań Sztabowi SWD, niestety sztab SWD szybciej ulotnił się z terenów Odry, niż catering dla SMS się pojawił. Za to opiekunka Łodzi zostawiła obszerną wypowiedź o spotkaniu. Trener Marzena Salamon: “W dzisiejszym meczu wynik dla nas był sprawą drugorzędną , jako lider 1 ligi z brakiem możliwości awansu do ekstraligi z wiadomych przyczyn najbardziej zależy nam aby wprowadzać młode zawodniczki do piłki seniorskiej. Dziś była okazja aby sprawdzić nasz zespół CLJU17 na tle przeciwnika z 1 ligi. Dzięki temu 5 dziewcząt zaliczyło dziś swój debiut w rozgrywkach 1 ligi. Oczywiście wygrana zawsze buduje i jest weryfikacją pracy wykonanej przed meczem. Celem jest dawanie szansy na rozwój zawodniczkom w takich meczach. To później na pewno zaprocentuje w przyszłości.”

SWD Wodzisław – SMS II Łódź 1:3 ( 1:2 )

SWD: Dulak – Piętakiewicz, Szymanowska, Psota, Herzog, Kaim, Gałuszka, Jendrzejczyk, Sasperska, Skupień, Jaszek

SMS II: Niedzielska – Libera, Lichwa, Malesa, Dyśkowska, Maciejko, Wroniarska, Miś, Kolis, Orłowska, Skrzypińska

Może Cię również zainteresować

EFK : Jagiellonki wracają na właściwe tory

Klaudia

Lyon mocnym akcentem kończy zgrupowanie w Polsce

Sebastian Godyla

Reprezentantka Polski w Czarnych Sosnowiec!

Mariusz

Skomentuj