Ekstraliga: Medyk zdobywa cenne punkty

Podopieczne Romana Jaszczaka dopisują cenne trzy punkty do swojego konta. Zdziesiątkowany przez urazy Rolnik postawił jednak ciężkie warunki.

W meczu z Medykiem Konin zespół gości wystąpił bardzo okrojonym składzie. Z powodu licznych kontuzji jakie w ostatnim czasie wystąpiły w drużynie gości w protokole meczowym można było zauważyć jedynie 14 nazwisk. Tak jak przypuszczaliśmy od pierwszych minut  to drużyna  gospodarzy miała optyczną przewagę w posiadaniu piłki strącając zespół Rolnika do defensywy.
Mimo licznych ataków, zawodniczki z Konina objęły prowadzenie dopiero w 24.minucie spotkania. Po dośrodkowaniu  z rzutu rożnego Natalii Chudzik, Julia Maskiewicz z bliskiej  odległości pokonuje Agnieszkę Woźniak. Wynik do przerwy nie uległ zmianie a sędzia spotkania Sylwia Biernat w swoim notesie zapisała jedynie trzy nazwiska zawodniczek, które ukarała napomnieniami.
Po zmianie stron  obraz gry nie zmienił się. Gospodynie dążyły do podwyższenia wyniku,  jednak na posterunku była Woźniak i defensywa Rolnika. W 80. minucie spotkania goście mieli ciekawą sytuację jednak po indywidualnej akcji Ejzel nie zdecydowała się na strzał z 20 metra. W 83. minucie spotkania Medyk podwyższa na 2:0 dośrodkowanie  z rzutu wolnego Natalii Chudzik,  na bramkę zamieniła Zając. Tuż  przed zakończeniem  meczu gospodynie zdobywają  trzecią bramkę  po dośrodkowaniu Natalii Chudzik z rzutu rożnego , która zapisuję sobie trzecią asystę, Julia Maskiewicz umieszcza piłkę w bramce Rolnika.
Medyk pokonuje zespół  z Głogówka 3:0 jednak to zawodniczki przyjezdne troszeczkę postawiły się Koninowi.