1 LIGA: Sensacja w meczu beniaminka z liderem

W meczu 13 kolejki 1 LIGI spotkały się ze sobą zespoły Staszkówki Jelnej oraz SMS Łódź. Beniaminek podejmował na stadionie w Słopnicach lidera ligi. Mecz okazał się dużym zaskoczeniem i to piłkarki TRÓJECZKI zainkasowały 3 punkty pewnie pokonując lidera.

W sobotnie popołudnie na stadionie w Słopnicach drużyna UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna podejmowała liderujący w tabeli zespół TME SMS Łódź. Piłkarki z Jelnej po nieudanej inauguracji rundy w meczu z Tarnovią chciały udowodnić ,że był to tylko wypadek przy pracy i stać je na rywalizację z najlepszymi. Od 1 minuty mecz opiewał w akcje ofensywne obu drużyn, ale to małopolanki były skuteczniejsze i do szatni po bramce z rzutu karnego pewnie wykonanego przez Tomasiak schodziły z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, piłkarki beniaminka skutecznie odpierały ataki przyjezdnych oraz konstruowały zabójczo skuteczne akcje i w krótkim odstępie czasu najpierw Różycka, a następnie po raz kolejny Tomasiak znajdowały drogę do siatki. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Po meczu o kilka słów poprosiliśmy szkoleniowca beniaminka – W.Mroza

-,,Po meczu z Tarnovią Tarnów długo z dziewczynami rozmawialiśmy. Padło kilka mocnych słów, ale też zawodniczki same czuły że w tamtym spotkaniu zagraliśmy na poziomie który nie przystoi zawodniczkom 1 ligowym. Na szczęście reakcja naszego młodziutkiego teamu była najlepsza z możliwych. Na boisko w Słopnicach wyszedł tan sam personalnie, ale całkowicie odmieniony kolektyw. Dziewczyny od pierwszej minuty harowały na boisku i były zdeterminowane, konsekwentne i nieustępliwe. Braki w wyszkoleniu technicznym nadrabialiśmy ambicją i zaangażowaniem co przyniosło efekt w postaci zasłużonego zwycięstwa z liderem. Na wyróżnienie zasługuje w tym meczu każda piłkarka, bo nie może być inaczej gdy znowu tworzymy drużynę i wszyscy wspólnie zasuwamy w tym samym kierunku. Brawo drużyna.”

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – TME SMS Łódź 3:0 (1:0)

Bramki: 12′(k) 53′ Tomasiak, 50′ Różycka

UKS: Bałuszyńska – Leśniak, Sokulska, Kubisz, Smoleń, Fryczek, Dudka, Tomasiak, Piksa, Cygan, Różycka

SMS: Macała – Piórkowska, Drej, Skrzypińska, Świątek, Miś, Dyśkowska, Salamon, Mordel, Orłowska, Libera