EFK: UAM melduje się w walce o medale

W poprzednim  tygodniu zawodniczki Rolnika we własnej hali pokonały Uam Poznań 2:1.Dziś poznanianki po bardzo wyrównanym meczu odrobiły straty a bramkę na wagę awansu zdobyła Patrycja Sutkowska.

Spotkanie w Poznaniu stało na wysokim poziomie obie drużyny zagrały otwarty futbol. W 4. minucie spotkania blisko objęcia prowadzenia były przyjezdne. Kujawska z rzutu wolnego zagrywa do Aleksandry Misiak, która mocnym strzałem trafia w poprzeczkę. W 10. minucie spotkania piękny rajd Kingi Ejzel powstrzymuję bramkarka gospodarzy. Minutę później poznanianki mają dwie groźne akcję, jednak  świetnymi interwencjami popisuje się Dąbek. W 12 minucie spotkania mocny strzał Mai Kuleszka mija światło bramki Głogówka. Tuż przed przerwą  dobrą okazję miał Rolnik akcję Sobkowicz- Ejzel jednak świetnie broni Dominika Dewicka.

Na drugą połowie obie drużyny wyszły bardzo zmotywowane. W 23 minucie spotkania rzut wolny po fauli na Ejzel miał Rolnik jednak Wojtas strzela wysoko nad bramką. Minutę później Poznanianki wychodzą na prowadzę po bramce Patrycji Sutkowskiej.  W 25. minucie spotkania  gospodynie mają okazje na podwyższenie wyniku jednak świetnie broni Dąbek. Minutę później  przed szansą były przyjezdne jednak strzał  Kujawskiej broni bramkarka Poznania. Gospodynie znowu groźnie zaatakowały w 29.minucie  spotkania meczu jednak kolejny  raz dobrze interweniuje Dąbek. Między 30 a 35 minucie spotkania dwukrotnie słupek bramki Rolnika trafiają zawodniczki  Poznania. W ostatnich minutach meczu Rolnik miał dwie okazje na  doprowadzenia do remisu jednak zabrakło zawodniczkom przyjezdnych trochę zimnej krwi pod bramką Poznania.

Po dobrym futsalowym spotkaniu Poznanianki awansują do najlepszy czwórki w Polsce jednak mimo odpadnięcia Rolniczki pozostawiły po sobie dobre wrażenie.