fbpx

Dwanaście piłkarek odchodzi z Medyka Konin

Dwanaście piłkarek pożegnało się z Medykiem POLOmarket Konin.

W nadchodzącym sezonie w drużynie nie będą występować: Patrycja Ziemba, Julia Woźniak, Elena Aristodemou, Samantha Savoy, Klaudia Urna, Viktoria Ćwik, Eva Maria-Niit, Julia Chudy, Julia Woźniak, Grigoria Pouliou, Jelena Vujadinović  i Samantha Castaneda.

Patrycja Ziemba kapitanka drużyny, dołączyła do Medyka w 2022 roku. Była najlepszą strzelczynią minionego sezonu, zdobywając 9 bramek w 20 meczach.

Elena Aristodemou dołączyła do Medyka przed startem bieżącego sezonu. Wystąpiła we wszystkich 22 meczach, zdobywając 2 bramki. Samantha Savoy także trafiła do Medyka w 2023 roku. Zagrała w 9 meczach Ekstraligi, w których zdobyła 1 bramkę. Wystąpiła również w kilku meczach drugiego zespołu.

Grigoria Pouliou i Nikoletta Pitsiou broniły barw Medyka przez dwa lata. Druga z reprezentantek Grecji straciła większość sezonu z powodu zerwania więzadeł krzyżowych. 

Julia Chudy, Klaudia Urna i Viktoria Ćwik występowały wcześniej w juniorskich zespołach Medyka. W minionym sezonie Orlen Ekstraligi zagrały w kolejno 16, 14 i 3 meczach. 

Eva Maria-Niit dołączyła do Medyka w trakcie sezonu i wystąpiła w 5 meczach Orlen Ekstraligi. 

Samantha Castaneda miała najkrótszy staż w Medyku spośród tych zawodniczek, rozgrywając 7 meczów.

Other Articles

Liga MistrzyńNewsyZagranica
Liga MistrzyńNewsyZagranica

Leave a Reply