fbpx

42 lata na karku to nie problem, Formiga na dłużej w PSG

Formiga to prawdziwa legenda nie tylko brazylijskiej, ale i światowej piłki nożnej. Doświadczona pomocniczka regularnie bije kolejne rekordy, a wiek nie przeszkadza jej w utrzymywaniu się na najwyższym poziomie. 42-latka niedawno przedłużyła o kolejny rok swój kontrakt z PSG.

„Mrówka” – to polskie tłumaczenie jej pseudonimu – ma za sobą udział w siedmiu turniejach Mistrzostw Świata, sześciu Igrzyskach Olimpijskich, a profesjonalnie piłkę nożną uprawia już od 26 sezonów. W bieżącej kampanii udało jej się zostać najstarszą strzelczynią w europejskich pucharach. W meczu 1/16 Ligi Mistrzyń z portugalską Bragą Formiga strzeliła bramkę mając dokładnie 41 lat i 193 dni. Jest wicekapitan Paris Saint-Germain, w zakończonym niedawno sezonie Division 1 notując 12 występów i 1 gola.

Barwy paryskiej drużyny reprezentuje od początku 2017 roku. Cały czas jest również podstawową piłkarką reprezentacji Brazylii, dla której wystąpiła już w 195 spotkaniach. Na jej decyzję o dalszej grze w piłkę miał ponoć wpłynąć fakt przełożenia Igrzysk Olimpijskich na 2021 rok. 42-letnia pomocniczka chce bowiem już po raz siódmy wystąpić na Olimpiadzie.

W tym tygodniu oprócz Miraildes Maciel Moty, bo tak nazywa się Formiga, kontrakty z PSG przedłużyły także kolejno Nadia Nadim, Kadidiatou Diani oraz Paulina Dudek.

Other Articles

InneNewsyZagranica
FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply