fbpx

[WIDEO] Emocjonalne pożegnanie Kiedrzynek z PSG

Katarzyna Kiedrzynek nie przedłuży kontraktu z Paris Saint-Germain i latem zmieni pracodawcę – to wiemy już od kilku miesięcy. Polka w związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu we Francji nie miała szans pożegnać się na boisku z kibicami wicemistrzyń Francji. Postanowiła więc nagrać film, w którym nie zdołała powstrzymać łez.

Jak wiecie, mój kontrakt wygasa w czerwcu. Z tej okazji chciałam nagrać dla was to drobne wideo, ponieważ nie chciałabym wyjechać stąd bez słowa. To nie byłoby w moim stylu. Nie chciałam tego pisać, wolałam powiedzieć to, co leży mi na sercu. Spędziłam siedem sezonów w Paryżu i wszystkie były niesamowite. Oczywiście były dobre i złe momenty, to w futbolu jest normalne. Takie jest życie piłkarzy i piłkarek – powiedziała łączona z transferem do Wolfsburga kapitan reprezentacji Polski.

Bramkarka do PSG trafiła w 2013 roku z Górnika Łęczna i jest to jej jak dotąd jedyny zagraniczny klub. W stolicy Francji wywalczyła pięć wicemistrzostw kraju, dwukrotnie wystąpiła w finale Ligi Mistrzyń, a w sezonie 2017/2018 mogła cieszyć się z Paris Saint-Germain z wygrania Pucharu Francji. Licznik jej ligowych występów dla stołecznej drużyny stanął na 84 meczach. W UEFA Women’s Champions League wystąpiła jak dotąd 26-krotnie. Jak sama podkreśla, chciałaby przejść do klubu, z którym będzie mogła walczyć o trofea.

Paryż, PSG i Francja to mój drugi dom i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tutaj wrócę, żeby razem z wami pójść na stadion i dopingować drużynę. Ale teraz muszę się z wami pożegnać. Do widzenia, dziękuję za wszystko… Allez Paris! – zakończyła swój film ze łzami w oczach reprezentantka Polski.

Other Articles

FrancjaNewsyZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply