500. mecz Medyka. Kontuzja Sałaty

Medyk w swoim 500 meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej  pewnie pokonał beniaminka z Rybnika. Spotkanie  dramatycznie skończyła Sandra Sałata, która doznała groźniej kontuzji ręki.

Mecz świetnie ułożyło się dla Konina. Już w 40 sekundach Medyczki objęły prowadzenie  po bramce kapitanki Anny Gawrońskiej , która wykorzystała prostopadłe podanie Natalii Chudzik. W 29. minucie kapitanka medyka ponownie wpisała się na listę strzelczyń tym razem wykorzystując dośrodkowanie Gabrieli Grzywińskiej . Tuż przez zakończeniem pierwszej połowy po serii błędów w defensywie Medyka, Patrycja Matla zdobyła bramkę kontaktową.

W 57. minucie spotkania Koninianki podwyższają na 3:1. Bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobyła Natalia Chudzik. W 69. minucie  groźniej kontuzji złamania  ręki uległa Sandra Sałata . Mimo dłuższej przerwy spowodowaną kontuzją zawodniczki medyka oba zespoły zdołały zdobyć jeszcze trzy bramki. W 78 minucie Gabriela Grzywińska podwyższyła  na 4:1. Zaledwie 3 minuty później Edyta Botor  z rzutu wolnego zdobywa drugą bramkę dla Row-u. Już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Natalii Chudzik piłkę do swojej bramki skierowała Julia Krzyżok.

Ekstraliga – 8. kolejka

Medyk Konin- ROW Rybnik 5:2 ( 2:1)                                                                                                                                Gawrońska 1′ 29′, Chudzik 57′,  Grzywińska 78′ , Krzyżok (s) 90 +6′ – ‘Matla 45+3 ‘, Botor 81’

Kartki: Eremenkova – Pluta

Medyk: Sapor – Maskiewicz (46′ Dominique Bond-Flasza),  Sałata (69′  Szydełko),  Sirant, Zając, Ernestina Abambila, Piechocka (46′ Eremenkova), Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska (79′ Dymińska),  Kaletka (46′ Kopińska),  Gawrońska.

Rov: Dulak- Botor, Guzik, Stopka, Matla, Pluta, Zdechovanova, Parzych (50′ Wieczorek) , Kubik, Krzyżok, Kurzelowska (70′ Sroka)