[WIDEO] Agata Tarczyńska bohaterką Werderu, cztery Polki w ćwierćfinałach Pucharu Niemiec

Wczoraj rozegrano ostatnie mecze 1/8 finału Pucharu Niemiec. W następnym etapie tych rozgrywek mamy w grze wciąż cztery rodaczki. Do Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek, których Wolfsburg wywalczył sobie awans już pod koniec ubiegłego roku dołączyły Małgorzata Mesjasz i Agata Tarczyńska, która miała ogromny wkład w wywalczenie przez Werder Brema promocji do ćwierćfinału.

Atakująca, która nie mogła się pojawić na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski z powodu braku otrzymania pozwolenia od klubu, wybiegła w podstawowym składzie Werderu na pucharowe starcie z SV Meppen. W ekipie gości od pierwszych minut na placu gry przebywała natomiast Agnieszka Winczo. Prowadzenie ekipie z Bremy dała w 23. minucie Lina Hausicke. Po godzinie stan rywalizacji wyrównała Victoria Krug. Przy jej bramce ogromny udział miała doświadczona polska napastniczka, bowiem Niemka jedynie dobiła z najbliższej odległości uderzenie Winczo głową, które zbyt lekko sparowała bramkarka gospodyń. Polska snajperka na murawie spędziła 87 minut, dlatego już tylko z poziomu ławki rezerwowych oglądała, jak jej zespół w dogrywce wyszedł na prowadzenie dzięki bramce jej zmienniczki – Janelle Flaws. Ostatnie słowo w doliczonych trzydziestu minutach należało jednak do Agaty Tarczyńskiej, która trafieniem ze 105. minuty ustaliła rezultat na 2:2, a to oznaczało że do wyłonienia uczestnika ćwierćfinału potrzebne będą rzuty karne. W nich lepiej spisały się gospodynie i to one w marcu zmierzą się z VfL Wolfsburg w ćwierćfinale.

Do tego etapu awansowało także Turbine Poczdam. We wczorajszym pojedynku pełne 90 minut zanotowała Małgorzata Mesjasz, natomiast Patrycja Balcerzak nie znalazła się w meczowej kadrze SC Sand. Faworytki nie zawiodły, choć do 58. minuty utrzymywał się tam remis 1:1. Ostatecznie gol Anny Gerhardt zapewnił gospodyniom skromny triumf, a co za tym idzie awans. W ćwierćfinale Pucharu Niemiec drużyna Małgorzaty Mesjasz podejmie SC Freiburg.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą TSG Hoffenheim z Bayernem Monachium oraz drugoligowe SG 99 Andernach z Eintrachtem Frankfurt. Mecze tej fazy zostaną rozegrane pod koniec marca.

Gol Agaty Tarczyńskiej TUTAJ (od 2:19:12)