Puchar Polski: Medyk na kolanach! SMS Łódź z awansem

W hicie 1/8 finału Pucharu Polski TME UKS SMS Łódź pewnie pokonał Medyka Konin. Na pierwszy celny strzał w spotkaniu trzeba było poczekać kwadrans.

Po faulu na Annie Rędzi piłkarki z Łodzi miały rzut wolny z kilkudziesięciu metrów. Rędzia wyłożyła piłkę Adriannie Achcińskiej, a ta sprawiła trochę problemów Oliwii Szymczak. Bramkarka Medyka zanotowała jednak pierwszą skuteczną interwencję i odbiła piłkę w poza pole karne. W 20. minucie meczu Rędzia podała piłkę do Agnieszki Glinki, a ta została sfaulowana w polu karnym. Sędzia Tomasz Marciniak wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podeszła Achcińska, ale po raz kolejny przegrała pojedynek z Szymczak.

Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym próbowała dobijać Dominika Gąsieniec, ale jej strzał był niecelny. W 34. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Gabriela Grzybowska podała do znajdującej się na skraju pola karnego Rędzi, a ta zdecydowała się natychmiastowo uderzyć. Piłka prześlizgnęła się po rękach Szymczak i wpadła do siatki. Zawodniczki z Konina w pierwszej połowie nie stworzyły sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Strzeliły co prawda bramkę po dośrodkowaniu Chudzik z rzutu wolnego, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

W 53. minucie łodzianki miały kolejny stały fragment gry. Achcińska zamiast dośrodkowywać w pole karne wyłożyła piłkę po ziemi do Klaudii Jedlińskiej. Filigranowa zawodniczka popisała się fantastycznym strzałem w samo okienko i wprowadziła swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. W 67. minucie mogło być już 3:0, ale Gąsieniec po podaniu Jedlińskiej nieczysto trafiła w piłkę. W 84. minucie Łodzianki strzeliły trzecią bramkę. Po podaniu Achcińskiej ponownie na listę strzelców wpisała się Jedlińska.