Grad bramek w spotkaniu Gola Częstochowa z UŚ-em Katowice

Podczas wczorajszego dnia na hali “Polonia” w Częstochowie obserwowaliśmy pojedynek dwóch I-ligowych klubów futsalowych w ramach 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu. UKS ISD – UJD Częstochowa po ciekawym spotkaniu pokonał wynikiem 5:2 katowicki AZS UŚ.

Niespodzianki nie ujrzeliśmy i to faworyzowany zespół Golu odniósł końcowe zwycięstwo. Jednak nie można powiedzieć, że było to jednostronne widowisko. Piłkarki z Katowic dzielnie atakowały oraz umiejętnie broniły swojej bramki.

W 6. minucie na prowadzenie wyszedł zespół gospodyń, za sprawą Aleksandry Sikory. Przyjezdne odpowiedziały już po kolejnych trzech minutach, tym razem do siatki trafiła Anna Dzida. Po tej bramce Gol nasilił swoje ataki, aby doprowadzić do prowadzenia. To się ziściło dzięki Renacie Uchnast, która zaliczyła swoje pierwsze z dwóch trafień w pojedynku z AZS UŚ-em.

Po przewie było widać już znaczną przewagę częstochowianek. Na 3:1 bramkę w 21. minucie zdobyła Paulina Drapacz. Zawodniczki Gola nie postanowiły na tym poprzestawać i już po kolejnych pięciu minutach po raz kolejny na listę strzelczyń wpisała się Sikora. W 39. minucie ujrzeliśmy drugą bramkę autorstwa Drapacz. Na sam koniec warto wspomnieć o pięknym trafieniu autorstwa Klaudii Łyszczarz, która w samej końcówce spotkania zdobyła najpiękniejsze trafienie spotkania w Częstochowie. Zawodniczka AZS UŚ-a uderzyła perfekcyjnie w prawe okienko, nie dając przy tym szans golkiperce rywalek. Więcej goli już nie padło i na końcowej tablicy zobaczyliśmy wynik 5:2 dla Gola.