Nowe piłkarki blisko Śląska Wrocław, znamy kolejne nazwiska

Śląsk Wrocław jak dotąd ogłosił oficjalnie dwa transfery – z AZS PWSZ Wałbrzych przyszła Karolina Ostrowska, natomiast z GKS-u Katowice Joanna Wróblewska. Dzisiaj dowiadujemy się o kolejnych potencjalnych wzmocnieniach wrocławianek.

W sparingu z ROW-em Rybnik, przegranym pechowo przez Śląska 0:1 wystąpiły między innymi Joanna Węcławek i Brygida Solawa. Ta pierwsza grała ostatnio w katowickiej „GieKSie”, która w tym tygodniu poinformowała, że nie przedłuży z 19-latką umowy. Defensorka w tym sezonie nie była pierwszoplanową postacią ekstraligowca, notując w sumie zaledwie 7 występów. W przeszłości Węcławek występowała już w stolicy Dolnego Śląska. W kampanii 2017/2018 miała okazję reprezentować AZS Wrocław, gdzie grała jednak tylko w rezerwach. W dzisiejszym sparingu przebywała na placu gry przez całą drugą połowę.

Również po przerwie na boisku pojawiła się Solawa, która niedawno zmieniała już barwy klubowe. Zimą atakująca przeniosła się z pierwszoligowych Rysów Bukowina Tatrzańska do Mitechu Żywiec, gdzie zanotowała wymarzony debiut strzelając gola w pierwszym wiosennym meczu ligowym z Olimpią Szczecin. Później jednak rozgrywki zostały zawieszone, a klub z Żywca wycofał się z Ekstraligi i 26-latka musi sobie ponownie szukać nowego klubu. W meczu z ROW-em Rybnik Solawa pokazała się z dobrej strony. Udało jej się trafić do siatki, lecz sędzia dopatrzył się spalonego i nie zaliczył gola.