Zabójcza końcówka TME SMS

Mistrz Polski po raz ostatni w tym sezonie mierzył się z rywalem z dolnej części tabeli. Pierwsza połowa zakończyła się dużą niespodzianką, ale pod koniec meczu TME SMS udowodnił, że jest lepszy na boisku i zaaplikował rywalkom kilka bramek.

W 22. minucie faulowana w polu karnym była Dominika Kopińska, ale gwizdek pani arbiter milczał. Cztery minuty później bliska zdobycia bramki była Magdalena Dąbrowska, która strzeliła z dystansu obok słupka. W 37. minucie podobną sytuację do tej z meczu pucharowego miała Klaudia Jedlińska, która strzelała wślizgiem po podaniu Pauliny Filipczak. Tym razem strzał był celny, ale na drodze stanęła Oliwia Szymczak. W 43. minucie sędzia dopatrzyła się faulu Magdaleny Dąbrowskiej na Patrycji Ziembie. W związku z tym do strzały z 11 metrów podeszła Anna Gawrońska i wyprowadziła na prowadzenie skazywaną na porażkę drużynę Medyka.

W 53. minucie po wrzutce Katarzyny Konat świetną sytuację miała Jedlińska, ale zabrakło skuteczności. Zawodniczkom z Łodzi brakowało wykończenia lub ostatniego podania, a Medyk dobrze się bronił. W 67. minucie Ernestina Abambila wrzuciła do Anny Rędzi, a ta zgrała do Kopińskiej. Napastniczka gospodarzy zbyt długo przyjmowała sobie piłkę i zwlekała z uderzeniem. Ostatecznie futbolówkę wyłapała Szymczak. W 74. minucie przełamała się Kopińska, która po wrzutce zdobyła bramkę głową. Dominika Gąsieniec od razu po wejściu na boisku dała niesamowity impuls, ponieważ wywalczyła rzut karny. Tym razem Ewa Augustyn nie zawahała się i wskazała na wapno. Bramkę z jedenastu metrów zdobyła po pewnym strzale Kopińska i wyszła na prowadzenie w klasyfikacji strzelców. W 81. minucie Kopińska miała już na koncie trzy gole, bo wykorzystała podanie Jedlińskiej i strzeliła pod nogami Szymczak. Chwilę później było 4:1, bo po lekkim, ale precyzyjnym strzale gola zdobyła Rędzia.