Pogoń na zwycięskiej ścieżce, coraz trudniejsza sytuacja Sportisu

W Bydgoszczy zmierzyły się ze sobą drużyny, dla których runda wiosenna układa się bardzo odmiennie. Po średnio udanej rundzie jesiennej Pogoń pokazuje pazur i m.in. rozbiła w ćwierćfinale Pucharu Polski Górnik Łęczna, a w lidze pokonała celujące w mistrzostwo katowiczanki, Sportis natomiast jeszcze nie odniósł zwycięstwa i widmo pierwszej ligi staje się coraz bardziej realne. Po dzisiejszym spotkaniu i porażce 2:4 bydgoszczanki coraz bardziej zbliżają się do spadku z Ekstraligi.

Spotkanie zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami przebiegało pod dyktando szczecinianek, które już w 11. minucie po rzucie karnym objęły prowadzenie i spokojnie kontrolowały sytuację na boisku. Bydgoszczanki próbowały wyrównać, ale w pierwszej połowie więcej bramek nie zobaczyliśmy. Druga połowa rozpoczęła się od ataków zawodniczek Sportisu, które nie mając już nic do stracenia zaatakowały – i wyrównały po bramce Agnieszki Oleksiak. Nadzieje bydgoszczanek na dobry wynik rozwiały jednak szybko Roksana Ratajczyk i Karolina Łaniewska i już do końca dominowała Pogoń, choć Agnieszka Glinka na sam koniec zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki.

Sytuacja bydgoszczanek po dzisiejszym meczu jest nie do pozazdroszczenia – wciąż mają dwa punkty straty do zamykającego bezpieczną strefę AP Orlen Gdańsk, który ma wciąż zaległy mecz z rundy jesiennej z Tczewem. Do tego w najbliższej kolejce Sportis czeka starcie z wciąż mającymi szansę na mistrzostwo łęczniankami, gdzie o każdy punkt będzie niezwykle trudno. Na początku maja za to odbędzie się spotkanie o przysłowiowe sześć punktów – bydgoszczanki zmierzą się z gdańszczankami i jeśli nie wygrają, tylko cud może uratować Ekstraligę dla Sportisu.