Efektowe zwycięstwo Czarnych. Hattrick Kostovej.

Lokomotywa z Sosnowca nie zatrzymuje się. Lider z Sosnowca pewnie i wysoko pokonał zawodniczki z Krakowa a ozdobą meczu były dwie piękne bramki Kostovej.

W początkowych minutach meczu to Krakowianki były częściej przy piłce a gospodynie nie kwapiły się do ataku i czekały na swojej przeciwniczki na własnej połowie. W  5. minucie meczu Horvathova zagrywała piłkę  do Zawiślak ta z kolei dośrodkowała ją w pole karne Krakowianek, do której dobiegła Weronika Zawistowska, która odegrała piłkę przed polem karnym  do Kostovej a ta atomowym strzałem w same okienko strzeliła   pierwszą bramkę dla Czarnych. W 24. minucie świetną akcję Zawistowskiej- Kostovej  na bramkę zamieniła Slukova. W 31. minucie Krakowianki zdobywają bramkę kontaktową Justyna Maziarz lobem pokonała wychodzącą z bramki Szymańską . Gdy wydawało się ,że wyniki w Sosnowcu do przerwy już się nie zmieni w  45. minucie Olha Zubchyk przechwyciła piłkę wyrzuconą przez bramkarkę Klabis  i strzałem za pola karnego zdobyła trzecią bramkę dla Czarnych.

W 56. minucie Kostova z Materek , zdecydowały się krótko rozegrać rzut rożny. Materek odegrała piłkę przed pole karne do Kostovej ta z kolei mocnym strzałem i pięknym z prawej nogi po raz drugi  w dniu dzisiejszym pokonała Klabis. Z minuty na minuty  Sosnowiczanki  coraz bardziej były aktywne pod bramką przyjezdnych. W 60. minucie w polu karnym Uj faulowana została Jędrzejewicz a jedenastkę na bramkę zamieniła Kostova . Liderki Ekstraligi nie zwalniały tempa i w 66. minucie miały kolejny rzut karny podyktowany za faul na Weronice Zawistowskiej. Tym razem do piłki podeszła  Martyna Wiankowska , która precyzyjnym strzałem obok słupka pokonała Golkiperkę gości. Krakowianki mimo wysokiej porażki grały ambitnie do ostatniego  gwizdka jednak dobrze grająca defensywa z Sosnowca na zbyt wiele nie pozwoliła.

Ekstraliga – 8. kolejka

KKS Czarni Sosnowiec – AZS UJ Kraków  6:1 ( 3:1)                                                                                                      Kostova 5′ 56′(k)60′ , Slukova 24′, Zubchyk 45′, Wiankowska (k) 66′- Maziarz 31′

Kartki: Smaza, Zapała

Czarni: Szymańska –Slukova,( 67′ Hałatek ), Horvathova(69′ Kuciewicz), Fischerova, Jędrzejewicz, Zawiślak (46′ Materek), Olejniczak, Zawistowska ( 67′ Wycisk), Wiankowska, Zubchyk, Kostova (77′ Tobiczyk)

UJ:  Klabis –Smaza, Wróbel, Gec (61’Solawa) , Maziarz (61′ Bryzek), Zapała (84′ Bolko), Bartosiewicz ( 68′ Mailiniwska), Wilk, Nosalik, Daleszczyk, Wójcik (72″ Maronde)