Kovtun i Hryb z medalem Mistrzostw Rosji

Byłe piłkarki Górnika Łęczna, Alona Kovtun oraz Natalia Hryb mogą świętować kolejny sukces. W weekend zapewnił sobie brązowe medale w rozgrywkach Rosyjskiej Premier League.

Przed niedzielnym meczem Zvedy Perm gdzie grają Kovtun i Hryb, napięcie było zapewne bardzo duże. Rywal do brązowego medalu miał punkt więcej i to właśnie on przyjechał walczyć bezpośrednio o medal.

Mecz zaczął się dobrze dla gospodyń, które już w 7. min meczu objęły prowadzenie za sprawą Olesy Kurochkiny, która z rzutu karnego pokonała bramkarkę rywali. Bramkę na 1-1 również z „wapna” zdobyła Nadezhda Koltakova. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy meczu. W drugiej decydujący o medalu gol zdobyła Ekaterina Pantukhina i to zespól z miasta Perm, mógł zawiesić na swoich szyjach pamiątkowe medale.

Nie bez znaczenia w tym sezonie (w Rosji gra się systemem wiosna-jesień) była dyspozycja obrończyni Alony Kovtun. Po rozstaniu się z Mistrzem Polski, dwudziestoośmioletnia Ukrainka z końcem lipca związała się kontraktem ze Zviezdą. W tym czasie jak podaje portal soccerway.com Kovtun zagrała wszystkie czternaście spotkań spędzając na boisku 1260 minut. Otrzymała także jedno napomnienie, była to żółta kartka w meczu 9. kolejki z Jenisej Krasnojarsk.

Po zdobytym medalu zapytaliśmy Alonę Kovtun o różnice pomiędzy grą w Górniku, a tą w rosyjskiej Zviezdzie. Jak sama mówi –“W Rosji grają bardziej agresywnie i niespokojnie. W Górniku zawsze budowali grę od tyłu, zawsze starali się opanować piłkę, gdy coś się działo. Była bardzo dobra gra w ofensywie, zawsze wychodziliśmy bardzo dobrymi atakami. W Rosji liga jest bardzo wyrównana i zwycięża ten, któremu się uda zrealizować swoje założenia.”

Początkiem listopada do klubu dołączyła także Natalia Hryb. Jej udział w medalu był skromniejszy. Na boisku zameldowała się czterokrotnie, z czego raz pojawiła się z ławki. Młoda napastniczka łącznie zagrała 314 minut.

Choć do oficjalnego zakończenia ligi pozostało kilka zaległych spotkań, nie będą one miały wpływu na najważniejsze rozstrzygnięcia. Mistrzem zostało stołeczne CSKA Moskwa. Tuż za jego plecami pozostanie Lokomotiv ze srebrnymi medalami.