Agnieszka Winczo bohaterką SV Meppen!

Do ogromnej niespodzianki doszło dzisiaj w meczu 18. kolejki Frauen Bundesligi. Broniące się przed spadkiem SV Meppen wygrało z trzecim w tabeli TSG Hoffenheim. Bohaterką gospodyń została Agnieszka Winczo, autorka jedynego gola.

Wynik ten dziwi tym bardziej, że przed tygodniem Hoffenheim pokonało 3:2 liderujący w tabeli Bayern Monachium. Dzisiaj natomiast żeńska ekipa “Wieśniaków” nie była w stanie sforsować defensywy Meppen, zajmującego ostatnie niezagrożone spadkiem miejsce w stawce niemieckiej ekstraklasy.

Agnieszka Winczo pojedynek ten rozpoczęła w wyjściowym składzie. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek, natomiast dziesięć minut po zmianie stron reprezentantka Polski wpisała się na listę strzelczyń, wykorzystując dogranie Alexandry Emmerling. Jak się później okazało, było to decydujące o zwycięstwie Meppen trafienie. 36-letnia Polka na placu gry przebywała do 74. minuty, wówczas jej miejsce zajęła Janelle Flaws.

Dzięki wywalczonym trzem punktom SV Meppen nadal ma dwa punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej SC Sand Patrycji Balcerzak, które dzisiaj rozgromiło Werder Brema 6:1. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Winczo w tym sezonie wystąpiła we wszystkich dziewiętnastu ligowych meczach beniaminka niemieckiej ekstraklasy, strzeliła trzy bramki.