Agnieszka Winczo odchodzi z SV Meppen

W minionym sezonie SV Meppen okazało się najlepsze w 2. Bundeslidze, co zaowocowało awansem na najwyższy poziom rozgrywkowy w Niemczech. W elicie nie pomoże beniaminkowi już jednak Agnieszka Winczo, która tego lata zmieni pracodawcę.

37-letnia napastniczka miała spory wkład w awans do Bundesligi, bowiem w poprzednim sezonie strzeliła 10 goli w 23 rozegranych meczach ligowych. SV Meppen poinformowało jednak, że kontrakt Polki nie został przedłużony. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, prowadzone od zakończenia kampanii 2021/2022 rozmowy nie przyniosły porozumienia między Winczo a klubem w kwestii nowej umowy i nasza rodaczka opuszcza beniaminka.

Aga zasługuje na moje i nas wszystkich wyrazy podziękowania. W ciągu ostatnich dwóch lat oddała się całkowicie w służbie zespołu i swoim doświadczeniem przyczyniła się do pasjonującego pierwszego sezonu Bundesligi i dobrego występu w minionych rozgrywkach. Aga jest z pewnością wyjątkową zawodniczką ze świetną karierą – powiedziała dyrektor sportowa SV Meppen Maria Reisinger cytowana przez klubową stronę internetową.

Agnieszka Winczo spędziła w ekipie z Dolnej Saksonii dwa lata. W ciągu pierwszego sezonu grała z nim na poziomie Bundesligi, a ostatnio na jej zapleczu. Jej łączny bilans ligowy w barwach Meppen to 44 mecze i 13 bramek.

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz