fbpx

Aleksandra Rompa zadebiutowała w Norwegii

Aleksandra Rompa (Sikora) zaledwie półtora tygodnia temu została oficjalnie piłkarką norweskiego Klepp IL. Reprezentantka Polski już w pierwszej kolejce Toppserien wybiegła w podstawowym składzie swojej nowej drużyny, norując cały występ przeciwko Kolbotn.

Klepp było zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia, kończącego pierwszą serię gier norweskiej ekstraklasy. Ich rywal ostatni sezon zakończył bowiem na ósmym miejscu, podczas gry w kampanii 2019 klubowi Aleksandry Rompy udało się zająć miejsce na najniższym stopniu podium.

Brązowe medalistki poprzedniego sezonu grały dzisiaj na własnym terenie, co jednak nie pomogło im w zgarnięciu kompletu punktów. Defensywa spisywała się dzisiaj poprawnie, lecz „z przodu” nie było już tak dobrze, co zakończyło się bezbramkowym remisem. Aleksandra Rompa w Klepp gra na dobrze sobie znanej pozycji prawej wahadłowej i zaprezentowała dzisiaj kilka udanych akcji. Swój pierwszy strzał oddała w 14. minucie, co skończyło się jednak tylko rzutem rożnym. 29-latka, która w czerwcu wzięła ślub, zmieniając nazwisko z Sikora na Rompa, dobrze współpracowała z napastniczką Hege Hansen, lecz nie udało im się sforsować defensywy gości i kluby podzieliły się punktami. Nasza rodaczka, grająca w nowym zespole z numerem „5” zanotowała pełny występ.

W 2. kolejce ligowej Klepp w najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z Arna-Bjørnar Fotball – dziewiątą drużyną sezonu 2019.

Toppserien – 1. kolejka
Klepp IL – Kolbotn IL 0:0

Other Articles

Leave a Reply