Ma w CV Mundial i grę w Primera Iberdrola, teraz zagra w Ekstralidze!

Sportis KKP Bydgoszcz z przytupem otworzył letnie okienko transferowe. Dzisiejszej nocy klub poinformował o pozyskaniu nigeryjskiej piłkarki, która przyleciała już do Polski. W poniedziałek przedstawiciele Ekstraligi poinformują o szczegółach jej pozyskania.

Portal „tylkokobiecyfutbol.pl” poinformował, że piłkarka, której zdjęcie bydgoski zespół opublikował to Alice Ogebe. 25-latka jest reprezentantką Nigerii. Znaczną część swojej kariery spędziła w rodzimym Rivers Angels, skąd przed dwoma laty przeniosła się do Europy. Jej pierwszym klubem na Starym Kontynencie była Crvena Zvezda Belgrad. Dobra gra w Serbii zaowocowała regularnymi powołaniami do kadry narodowej, a finalnie również wyjazdem z „Super Orlicami” na niedawne Mistrzostwa Świata we Francji. Na ubiegłorocznym Mundialu Ogebe zanotowała kilkuminutowy epizod w spotkaniu 1/8 finału z Niemkami. Nigeryjki przegrały to starcie 0:3 i odpadły z turnieju.

Nowej napastniczce Sportisu KKP udało się niedługo później trafić do znacznie lepszego klubu. 25-latka podpisała kontrakt z hiszpańskim Betisem, gdzie jednak nie potrafiła stać się pierwszoplanową postacią. Jej dorobek z ostatniego sezonu to zaledwie dwa mecze w Primera Iberdrola. Przed kilkoma dniami klub z Sevilli poinformował, że nie przedłuży z Nigeryjką kontraktu. Ogebe długo nie musiała szukać nowego pracodawcy i od zbliżających się rozgrywek stanie się jedną z twarzy nowego projektu pod nazwą Sportis KKP Bydgoszcz.

Inne wiadomości

InneNewsyPolki za granicąZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz