fbpx

AMP w futsalu: Podsumowanie pierwszego dnia rywalizacji

Za nami pierwszy z trzech dni rywalizacji na Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. Jak co roku nie zabrakło niespodzianek, emocjonujących pojedynków, a także efektownych pogromów. Niepokonane pierwszego dnia fazy grupowej zostały drużyny reprezentujące Uniwersytet Jagielloński, AWF w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński, PWSZ w Tarnowie oraz PWSZ w Wałbrzychu.

W poznańskich finałach nie zawodzą jak dotąd obrończynie tytułu z Krakowa. UJ trafił do trudnej grupy z gospodyniami turnieju – UAM-em Poznań, lecz poradził sobie z nimi bardzo dobrze. Dzisiejsze zmagania w grupie D krakowianki rozpoczęły od rozgromienia Politechniki Wrocławskiej aż 10:1, natomiast w starciu z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, kończącym dzisiejsze mecze, udało im się wygrać 3:0. UAM dzień zakończył więc z jedną, derbową wygraną z poznańskim AWF-em 3:0.

Bardzo dobrze jak dotąd radzą sobie triumfatorki turnieju półfinałowego na północy, reprezentujące Uniwersytet Szczeciński. Najpierw rozbiły one Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach 8:1, by pięć godzin później z kwitkiem odprawić także Politechnikę Śląską w Gliwicach rezultatem 4:0. W grupie B bez porażki dzień skończyły także futsalistki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Wygrały one oba mecze – z PŚ 5:0 oraz 8:2 z UJK w Kielcach.

Zaskakującymi zwyciężczyniami półfinałów na południu są natomiast zawodniczki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. One turniej otworzyły obiecująco – od pokonania warszawskiej SGGW 4:1, lecz później musiały się pogodzić z porażką 1:3 przeciwko Uniwersytetowi Gdańskiemu. W ostatnich trzech edycjach Akademickich Mistrzostw Polski z podium nie schodziły futsalistki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu i sporo wskazuje na to, że w tym roku również mają szanse na medal. Wygrały bowiem dzisiaj oba swoje spotkania – 5:2 z Politechniką Poznańską oraz 3:1 z Uniwersytetem Warszawskim.

Komplet wyników pierwszego dnia Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet:

UEK Kraków – SGGW Warszawa 4:1
Uniwersytet Szczeciński – UJK Kielce 8:1
Uniwersytet Gdański – UMCS Lublin 1:1
Politechnika Śląska w Gliwicach – PWSZ Tarnów 0:5
PWSZ Wałbrzych – Politechnika Poznańska 5:2
UJ Kraków – Politechnika Wrocławska 10:1
UW Warszawa – UWM Olsztyn 2:4
UAM Poznań – AWF Poznań 3:0
UJK Kielce – PWSZ Tarnów 2:8
SGGW Warszawa – UMCS Lublin 4:2
Uniwersytet Szczeciński – Politechnika Śląska w Gliwicach 4:0
UEK Kraków – Uniwersytet Gdański 1:3
Politechnika Poznańska – UWM Olsztyn 2:3
Politechnika Wrocławska – AWF Poznań 2:5
PWSZ Wałbrzych – UW Warszawa 3:1
UJ Kraków – UAM Poznań 3:0

Other Articles

NewsyPolskaPuchar Polski
FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply