Piłkarka Medyka Konin strzela w eliminacjach Mistrzostw Świata, sędziowały Polki

W swoim przedostatnim meczu eliminacji Mistrzostw Świata reprezentacja Łotwy przegrała 2:3 z Macedonią Północną. Wynik meczu już w 5. minucie otworzyła piłkarka Medyka POLOmarket Konin, Anastasija Ročāne.

W wyjściowym składzie “czerwono-biało-czerwonych” wybiegły zresztą dwie piłkarki zespołu z Wielkopolski. Blok obronny gości dzisiejszego starcia rozgrywanego w Skopje stanowiła nie tylko Anastasija Ročāne, lecz także Karlīna Miksone. Pierwsza z wymienionych do siatki trafiła po niespełna pięciu minutach gry. 30-latka wyprowadziła Łotyszki na prowadzenie wykorzystując wrzutkę Sandry Voitāne z rzutu rożnego.

Przewaga przyjezdnych potrwała tylko do 13. minuty. Do remisu doprowadziła wówczas grająca obecnie w Levante Nataša Andonova. Była piłkarka Barcelony została także autorką gola na 2:1. Ogromny udział przy nim miała niestety Karlīna Miksone, która sfaulowała rywalkę w polu karnym. “Jedenastkę” na bramkę zamieniła Andonova. 28-latka skończyła mecz z Łotwą z dwoma golami i asystą, bowiem w 72. minucie jej podanie na trafienie zamieniła Gentjana Rochi. Przyjezdne stać było tylko na kontaktowego gola autorstwa Olgi Ševcovej.

Anastasija Ročāne i Karlīna Miksone rozegrały dzisiaj pełne 90 minut. Eliminacje Mistrzostw Świata Łotyszki zakończą we wtorek, 6 września meczem domowym z Irlandią Północną.

Spotkanie Macedonek z Łotyszkami sędziowały Polki. Arbiter główną była Michalina Diakow, a jej asystentkami Karolina Zygmond i Aleksandra Prus. Funkcję czwartej sędzi pełniła z kolei Sylwia Biernat.