Blisko kompromitacji w Albanii

W przedostatnim spotkaniu w ramach eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Albanię 2:1, a dwie bramki dla naszej kadry zdobyła Ewa Pajor.

Spotkanie dość niespodziewanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń, które trafiły do siatki w jedenastej minucie. Wynik otworzyła Qëndresa Krasniqi. Biało-Czerwone po stracie bramki przejęły całkowicie inicjatywę i w 24. minucie Ewa Pajor doprowadziła do wyrównania. Sześć minut później Pajor wykorzystała rzut karny i po tym jak faulowana w “szesnastce” była Paulina Dudek. Napastniczka Wolfsburga wyprowadziła tym samym Polki na prowadzenie.

W drugiej połowie to podopieczne Niny Patalon były stroną dominującą, jednak to rywalki były bliżej zdobycia bramki. W ostatnich minutach fatalny błąd przed polem karnym popełniła Dudek, która straciła piłkę i musiała ratować się faulem. Uderzenie z rzutu wolnego zawodniczki gospodyń zatrzymało się jednak na słupku. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymała Nikola Karczewska.

Kolejne spotkanie podopieczne Niny Patalon rozegrają 6 września w Lublinie z reprezentacją Kosowa.