Anglia pokonana, kadra U-17 pierwsza w grupie!

Zwycięstwo w ostatnim meczu pierwszej rudny eliminacyjnej zanotowała reprezentacja Polski do lat 17, która pod wodzą Marcina Kasprowicza pokonała Anglię 2:0.

Polki dzięki wygranej z Anglią zgromadziły 7 punktów w grupie “6” i zajęły tym samym pierwszą lokatę. Wcześniej drużyna 17-stek pokonała 1:0 Belgię i bezbramkowo zremisowała z kadrą Rosji. Wynik w 42. minucie otworzyła Amelia Kowalczyk. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywała Emilia Szymaczak, futbolówka idealnie spadła na Kowalczyk, która to uderzeniem z głowy wyprowadziła reprezentację Polski U-17 na prowadzenie. Druga bramka padła już w samej końcówce drugiej połowy, a dokładnie w 83. minucie za sprawą Mai Kuleczki. Zawodniczka, która na co dzień występuje w barwach Lechu UAM-u Poznań pięknie uderzyła z okolic 16 metra. Kuleczka idealnie wycelowała między słupki bramki Hannah Poulter uderzając z rzutu wolnego i tym samym postawiła kropkę nad “i” w meczu rozgrywanym na bydgoskim stadionie miejskim.