Stomilanki zdobywają Jasną Górę

Stomilanki Olsztyn kontynuują passę zwycięstw i pod Jasną Górą pokonują po meczu walk Skrę Ladies Częstochowa 3:1.
Już po 3. minutach od rozpoczęcia gry zespół przyjezdnych wyszedł na prowadzenie za sprawą Violetty Tkaczyk. Najpierw piłkę uderzała Kamila Osajkowska, z tym strzałem idealnie poradziła sobie Kamila Szulc jednak później Tkaczyk dobiła futbolówkę między słupki i w Częstochowie mieliśmy już 1:0. Za to w 12. minucie doszło do bardzo niesportowej sytuacji. Z boiska wyrzucona została Kamila Szulc, która bezpardonowo kopnęła w nogi Kamilę Osajkowską i ujrzała czerwoną kartkę. W 23. minucie częstochowianki miały rzut rożny, po którym strzałem z głowy popisała się Justyna Matusiak, jednak z tym strzałem poradziła sobie golkiper zespołu z Olsztyna. Końcówka I połowy to przewaga zespoły z Częstochowy, jednak bramek już w pierwszej części gry już nie ujrzeliśmy.

Zaś już druga połowa bardzo szybko otworzyła worek z bramkami. W 46. minucie dublet w meczu zaliczyła Violetta Tkaczyk, która umiejętnie uderzyła po podaniu jednej z zawodniczek Stomilanek. Drużyna z Olsztyna przez kolejne minuty spotkania spokojnie rozgrywała kolejne akcje ofensywne i starała się tworzyć groźne akcje podbramkowe. Jednogłośnie najlepszą zawodniczką meczu można uznać Violettę Tkaczyk, która w 65. minucie zanotowała trzecie trafienie. Po dobrym podaniu otwierającym możliwość strzelenia bramki olsztyńska zawodniczka wyszła sam na sam i umieściła futbolówkę między słupkami bramki gospodyń. Skra nie zamierzyła i 81. minucie Justyna Matusiak, która pięknym strzałem głową dała częstochowiankom gola honorowego.

I liga – 8 kolejka
Skra Ladies Częstochowa – KKP Stomilanki Olsztyn 1:3 (0:2)
Matusiak 81′ – Tkaczyk 3′ 46′ 65′

Czerwone kartki: Szulc 12′
Żółte kartki: Osajkowska 74′

KS: Szulc – Baszewska (42′ Miniak), Słaboń, Matusiak, Wodarz (79′ Koisielak), Kaim (13′ Zbirek), Kowalska, Cichoń, Koszownik, Wojciechowska (52′ Ozieriańska), Grzonka (8′ Liczko)

KKP: Krajewska – Turrentino, Lewandowska, Krech, Silny, Sivkova, Tkaczyk, Rosiak, Kałużna, Kędzia, Osajkowska

Sędzia główna: Katarzyna Kupidura (Radom)
Sędzie asystentki: Aleksandra Dobrowolska (Radom), Maria Łukasiewicz (Myśliszewice)