Anglia w wielkim stylu melduje się w finale EURO

Angielki rozgromiły Szwedki 4:0 i meldują się w wielkim finale, jako pierwsze finalistki mistrzostw Europy.

Angielki zostały zmuszone do wycofania przez wykańczające je Szwedki. Piłkarki reprezentacji Szwecji napierały na rywalki atakami, w które angażowały całą drużynę, szczególnie aktywna w ataku była Kosovare Asllani. Lwice jednak poszły za ciosem i nie pozostawiły Szwedek bezczynnie szybko dominując w meczu.

Posiadanie piłki było silną stroną Angielek, jednak Szwedki znane są z tego, że umieją zdominować rywala bez posiadania piłki pressingiem. W 34. minucie Angielki cieszyły się z prowadzenia po akcji, którą uratowała Lucy Bronze asystując Beth Mead. Idąc za ciosem Angielki napierały na Szwedki, które skupiały się już wyłącznie na obronie.

Na drugą połowę piłkarki miały jasno zapisany cel, Angielki chciały dotrwać do końca skupiając się na obronie, a Szwedki chciały za wszelką cenę wyrównać rywalizację, by liczyć się w walce o wielki finał.

Bramkę na wagę awansu strzeliła nowa piłkarka FC Barcelony i ważna część układanki reprezentacji Anglii, Lucy Bronze w 48. minucie niekryta po kapitalnej główce z rzutu rożnego. Gol wzbudził kontrowersje i była nawet interwencja VAR, trafienie jednak uznano w pełni zasłużenia.

Wisienką na torcie awansu córek Albionu była bramka strzelona przez super rezerwową – Alessie Russo w 68. minucie, która piętką posłała Szwedki do domu ze spuszczoną głową i porwała  angielskich kibiców z miejsc.

Szwedki popełniały sporo niewybaczalnych błędów w defensywie popełniały Szwedki. Wpadkę w defensywie Szwedek wykorzystała Fran Kirby, która posłała  w 76. minucie długą piłkę na ręce Hedving Lindahl, która popełniła fatalny błąd przy interwencji i wpuściła gola. Euforia Angielskich piłkarek i kibiców była nie do opisania.

To koniec! Anglia po rozgromieniu Szwedek melduje się w finale i zagra w wielkim finale w świątyni futbolu Wembley z Niemkami lub Francuzkami w niedzielę o 21.