Dwa gole Natalii Padilli-Bidas w sparingu Servette, niebawem przed nimi hitowe starcia

Natalia Padilla-Bidas udowadnia już na początku okresu przygotowawczego, że w nowym sezonie będzie ważnym ogniwem Servette FCCF. Wicemistrzynie Szwajcarii w sparingu rozbiły 10:0 FC Sion, a reprezentantce Polski wystarczyło 45 minut gry do dwukrotnego wpisania się na listę strzelczyń.

19-latka rozpoczęła weekendowy sparing w wyjściowym składzie. W pierwszej połowie faworytki strzeliły drugoligowcowi cztery gole. Dwa z nich były autorstwa Natalii Padilli-Bidas, a dwa inne padły łupem Pauli Serrano.

Na drugie 45 minut wybiegły już inne zawodniczki, zatem nasza rodaczka rozegrała tylko pół meczu. Piłkarki, które grały po przerwie, zaprezentowały jeszcze lepszą skuteczność. Dubletami popisały się Alice Berti i Marta Peiro, a Malena Ortiz Cruz i Ilona Guede Redondo trafiły po razie, dzięki czemu wicemistrzynie Szwajcarii kilkudniowy obóz na południowych zboczach Alp Berneńskich zakończyły efektownym 10:0.

Servette czekają tego lata zdecydowanie mocniejsi towarzyscy rywale. Klub ogłosił dzisiaj, że jeszcze przed rozpoczęciem gry w eliminacjach Ligi Mistrzyń, Szwajcarki rozegrają mecze sparingowe z Olympique Lyon (3 sierpnia) i Juventusem (11 sierpnia). Tydzień po pojedynku z mistrzyniami Włoch klub Natalii Padilli-Bidas zmierzy się z Paris FC w pierwszym spotkaniu kwalifikacji do UEFA Women’s Champions League. W przypadku zwycięstwa nad trzecią siłą francuskiej Division 1 Arkema, następnym rywalem Szwajcarek będzie triumfator potyczki AS Roma – Glasgow City, w którym gra od niedawna Kinga Kozak.