fbpx

AP Orlen Gdańsk lepszy w sparingu od Pogoni Szczecin

Za nami kolejny sparing ekstraligowców. Na stadionie w Ustroniu Morskim AP Orlen Gdańsk pokonał w środę Pogoń Szczecin 2:0.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła udokumentować swoich ofensywnych akcji golem. Wynik zmienił się dopiero po zmianie stron. Wyraźne zwycięstwo piłkarkom znad morza zapewniły trafienia Kimberly Sanford oraz Klaudii Słowińskiej.

W tabeli Ekstraligi po rundzie jesiennej lepsze o jeden punkt są jednak szczecinianki. Obie te drużyny wiosną czeka raczej walka o utrzymanie. Pogoń zajmuje dziewiąte, a ekipa z Gdańska dziesiąte miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Również oba te kluby jednak mają w tym roku do nadrobienia jeden mecz z jesieni. Podopieczne Roberta Dymkowskiego czekają jeszcze dwa starcia ze Śląskiem Wrocław, natomiast gdańszczanki będą musiały nadrobić spotkanie z Pogonią Dekpol Tczew.

Wiosna w Orlen Ekstralidze rozpocznie się w ostatni weekend lutego. Wtedy to Pogoń Szczecin podejmie u siebie Medyka POLOmarket Konin, natomiast AP Orlen Gdańsk stanie na własnym terenie naprzeciw aktualnym mistrzyniom Polski – TME SMS Łódź.

Następnym sparingowym rywalem żeńskiej drużyny “Portowców” będzie Türkiyemspor Berlin. Drużyna ze stolicy Niemiec występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym. Obecnie w tabeli północno-wschodniej grupy Regionalligi klub założony przez tureckich imigrantów plasuje się na trzeciej pozycji. Pogoń rozegra to starcie na własnym terenie w najbliższą sobotę, 4 lutego o godzinie 12:00. Gdańszczanki natomiast 9 lutego czeka sparing z aktualnymi liderkami I ligi – Stomilankami Olsztyn.

Sparing
Pogoń Szczecin – AP Orlen Gdańsk 0:2 (0:0)
Sanford, Słowińska

Other Articles

FutsalNewsyPuchar Polski
Futsal
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply