AP ORLEN Gdańsk lepszy w sparingu od spadkowicza z Ekstraligi

We wczorajszym towarzyskim spotkaniu AP ORLEN Gdańsk okazał się wyraźnie lepszy od pierwszoligowego ROBS GROUP Sportisu Bydgoszcz. Trzecia obecnie siła Ekstraligi wygrała na wyjeździe 2:0.

Pojedynek ten rozgrywany był w formule trzech tercji po 30 minut. Gole padły dopiero w ostatniej odsłonie rywalizacji. Prowadzenie gdańszczankom dała w 66. minucie Angelika Kołodziejek. Na dziesięć minut przed końcem wynik ustaliła natomiast swoją bramką Klaudia Dyminśka.

Dzisiejszy, pierwszy mecz kontrolny był dla nas trudnym sprawdzianem. Punktem numer jeden, który sobie założyliśmy, było doskonalenie działań zespołowych po stracie piłki, z czym mieliśmy problemy jesienią i przez dużą część meczu wykonywaliśmy tą pracę dobrze. Zespół Orlenu zawiesił nam wysoko poprzeczkę konstruując szybko kolejne akcje. Dla nas to świetne spotkanie pod kątem materiału do analizy i dalszego rozwoju. Dziękuję zespołowi za duże zaangażowanie i chęć rywalizacji na przestrzeni całego spotkania. Nie chcieliśmy tylko stać u siebie na połowie i czekać na kolejne ataki przeciwnika, próbowaliśmy szukać swoich atutów i mocnych stron. Natomiast zespołowi gości dziękuję za wartościową grę kontrolną – podsumował pierwszy zimowy sparing trener bydgoskiej drużyny Maciej Gościniak cytowany przez klubowe media społecznościowe.

ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz w pierwszym sezonie po spadku z Orlen Ekstraligi plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 12 punktów po 11 rozegranych meczach. Rundę rewanżową podopieczne Macieja Gościniaka zainaugurują na początku marca domowym spotkaniem z Checzą Marcusem Gdynia. Wcześniej jednak, bo już 3 lutego o godzinie 13:00 również na własnym terenie bydgoszczanki dokończą dogrywkę w meczu 1/16 Orlen Pucharu Polski z Zorzą Pęgów (szczegóły opisywaliśmy TUTAJ). Jeśli uda im się awansować, wówczas starcie 1/8 czeka je 17 lutego, a przeciwnikiem będzie Resovia Rzeszów. Najbliższym sparingowym rywalem Sportisu będzie natomiast Medyk POLOmarket Konin, z którym spadkowicz zagra 27 stycznia.

AP ORLEN Gdańsk drugi zimowy sparing również rozegra 27 stycznia. Rywalem piłkarek Tomasza Borkowskiego będzie lider Ekstraligi – Pogoń Szczecin. Gdańszczanki mają zapewnioną grę w 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie zagrają na wyjeździe z wiceliderkami II ligi północnej, Ostrovią Ostrów Wielkopolski (17 lutego). Wiosnę w Ekstralidze AP ORLEN rozpocznie natomiast w pierwszy weekend marca wyjazdowym starciem z Górnikiem Łęczna.