James razy trzy i trzy punkty Chelsea w hicie WSL

W niedzielne południe na Stamford Bridge odbył się hit Barclays WSL – Chelsea zmierzyło się z Manchesterem United. Mistrzynie Anglii wygrały to spotkanie 3:1 i umocniły się na pozycji liderek.

Gospodynie narzuciły tempo gry i już w 3. minucie stworzyły zagrożenie pod polem karnym Manchesteru United. Wpierw strzał Erin Cuthbert został zablokowany, następnie Nathalie Björn nie trafiła w bramkę.

Minutę później “The Blues” wyszły na prowadzenie. Akcja bramkowa rozpoczęła się od Erin Cuthbert, która uruchomiła Johannę Rytting Kaneryd na prawej stronie. Ani Szwedka, ani Guro Reiten nie mogły zebrać się do oddania strzału. Akcję wykończyła Lauren James, która pokonała Mary Earps strzałem przy prawym słupku.

Gospodynie nie spuszczały z tonu i stwarzały sobie kolejne okazje. W 23. minucie podwyższyły prowadzenie, a do bramki rywalek po raz kolejny trafiła niezawodna Lauren James. Asystę przy tym trafieniu zanotowała debiutująca w barwach Chelsea Nathalie Björn, która posłała długą piłkę wprost pod nogi reprezentantki Anglii.

W 29. minucie Chelsea stworzyło sobie kolejną niezłą sytuację bramkową. Melanie Leupolz dogrywała na dalszy słupek. Akcję domykała Niamh Charles, jednak uderzyła w boczną siatkę.

Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy przebiegało pod dyktando przyjezdnych. W 36. minucie stworzyły sobie pierwszą groźną okazję. Geyse zbiegła do prawej strony i oddała strzał przy bliższym słupku, jednak Hannah Hampton sparowała futbolówkę na rzut rożny.

“Czerwone diablice” nie zamierzały na tym poprzestać i konstruowały kolejne ataki. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu zdobyły bramkę kontaktową. Geyse minęła dwie rywalki i oddała strzał zablokowany przez Buchanan. Do futbolówki dopadła Hayley Ladd, która oddała precyzyjny strzał, nie dając szans golkiperce Chelsea.

Kilka minut później rozległ się gwizdek Abigail Bryne zapraszający na przerwę. Chelsea prowadziło 2:1 po dublecie Lauren James.

Druga połowa tego spotkania była całkiem wyrównana, choć jej pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem optycznej przewagi “Czerwonych Diablic”. Ich poczynania w ofensywie mogły się podobać. W 52. minucie miały dobrą okazję, aby wyrównać, lecz Lucia Garcia nie trafiła w bramkę.

Spotkanie nabrało rumieńców, a co za tym idzie – nie obyło się bez kontrowersji. W 62. minucie spotkania Leah Galton wbiegła w pole karne wyprzedzając Ashley Lawrence. Kanadyjka popchnęła rywalkę, uniemożliwiając jej kontynuowanie akcji. Arbiter tego spotkania nie zdecydowała się jednak podyktować “jedenastki”.

W 85. minucie meczu Lauren James ustaliła wynik meczu, tym samym kompletując hat-tricka. Wpierw minęła Tissier, a następnie nie spudłowała w sytuacji 1 na 1. Dla 22-latki było to dziesiąte trafienie w bieżących rozgrywkach.

Końcówka tego spotkania należała do podopiecznych Marca Skinnera, które próbowały odwrócić losy spotkania, jednak bezskutecznie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry zmienniczka Lisa Naaslund oddała bardzo groźny strzał zza linii pola karnego. Hannah Hampton z trudem złapała futbolówkę.

Mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla mistrzyń Anglii, które wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.