fbpx

AP ORLEN Gdańsk szykuje wzmocnienie obrony. Reprezentantka Ghany!

Po rundzie jesiennej AP ORLEN Gdańsk zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi. Zespół wiosną chce powalczyć co najmniej o historyczny medal, w czym mogą pomóc zimowe wzmocnienia. 

W grę wchodzą wolne transfery lub transfery zagraniczne. Tych drugich mamy już sporo, a jeszcze przygotowuje się jedna dziewczyna z Ghany z dobrym CV. Wznowiła swoją karierę i przygotowuje się żeby być gotowa na wiosnę – mówił na początku grudnia Tomasz Bocheński, prezes gdańskiego klubu w rozmowie z portalem “Trójmiasto.pl”.

Piłkarką, która według naszych informacji przebywa z ekstraligowym zespołem już od dłuższego czasu jest Faustina Ampah. To o niej mówił prezes ekstraligowca. 27-latka występuje na pozycji obrończyni. Defensorka rodem z Ghany w swojej ojczyźnie reprezentowała przez wiele lat zespół Blessed Ladies FC. Ma już ona jednak doświadczenie z gry w Europie i to w krajach sąsiadujących z Polską. Jej pierwszym zagranicznym klubem była czeska Lokomotiva Brno. Następnie Ampah grała w FK Mińsk. Ze stołecznym zespołem dwukrotnie sięgała po mistrzostwo i puchar Białorusi. W sezonie 2017/2018 doszła z tą drużyną do 1/16 finału Ligi Mistrzyń, gdzie w dwumeczu lepsza okazała się Slavia Praga. Faustina Ampah grała wtedy w jednym zespole między innymi z Ernestiną Abambilą, która tego lata zamieniła SMS Łódź na tureckie Hakkarigücü SK.

Karierę 27-letniej obecnie zawodniczki w białoruskim klubie przerwała poważna kontuzja lewego kolana, przez którą Faustina Ampah musiała poddać się operacji i straciła ponad pół roku. Trenująca od dłuższego czasu z gdańszczankami defensorka ma doświadczenie z gry zarówno w młodzieżowej, jak i seniorskiej reprezentacji Ghany.

Faustina Ampah ma za sobą długi rozbrat z piłką. W ubiegłym roku 27-latka realizowała się w karierze szkoleniowej jako asystentka trenera w ghańskim Ridge City FC.

Obrończyni w Trójmieście nie ma problemów z aklimatyzacją. Od września w drużynie Tomasza Borkowskiego występuje już bowiem jedna piłkarka rodem z Ghany – Georgina Aoyem.

Gdańszczanki są aktualnie na trzecim miejscu w tabeli Orlen Ekstraligi ze stratą dziewięciu punktów do liderującej Pogoni Szczecin. Rundę wiosenną ekipa z Trójmiasta rozpocznie w pierwszy weekend marca wyjazdowym starciem z Górnikiem Łęczna. Dwa tygodnie wcześniej w 1/8 finału Pucharu Polski także na wyjeździe AP ORLEN zagra z drugoligową Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
Eva Maria-Niit
EkstraligaFutsalNewsy

Leave a Reply