fbpx

Reprezentantka Estonii piłkarką Medyka!

Medyk POLOmarket Konin na półmetku sezonu Orlen Ekstraligi znajduje się w strefie spadkowej. We wiosennej walce o utrzymanie ma koniniankom pomóc Eva Maria-Niit, która związała się z polskim klubem rocznym kontraktem.

21-letnia piłkarka występuje na pozycji obrończyni. Dotychczas grała w swojej ojczyźnie dla Tartu JK Tammeka, w którym w sezonie 2023 (systemem wiosna-jesień) zajęła w najwyższej estońskiej lidze trzecie miejsce.

Eva Maria-Niit jest 9-krotną reprezentantką Estonii. Otrzymuje regularnie powołania do kadry narodowej, lecz we wszystkich sześciu meczach rozgrywanej minionej jesieni premierowej edycji Ligi Narodów była ona jedynie rezerwową. Estonki grały w najniższej dywizji C. W grupie czwartej uplasowały się na drugim miejscu. Awans z pierwszej pozycji zanotował Izrael, a niżej w tabeli był Kazachstan i Armenia.

Młoda defensorka to pierwszy oficjalnie ogłoszony tegoroczny transfer Medyka. Koniński zespół do rundy wiosennej przystąpi z nowym pierwszym trenerem. Z funkcji tej zrezygnował prezes klubu Roman Jaszczak, a jego obowiązki przejął Michał Sypuła.

Koninianki mają już za sobą grę wewnętrzną w ramach zimowych przygotowań. Do pierwszej wiosennej kolejki Medyczki przystąpią w pierwszy weekend marca, kiedy to podejmą na własnym terenie Rekord Bielsko-Biała. Będzie to bardzo ważne starcie w kontekście walki o utrzymanie, bowiem to właśnie beniaminek jest w tabeli tuż nad drużyną z Wielkopolski. Medyk do bezpiecznej pozycji traci aktualnie cztery punkty.

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Adriana Achcińska
EkstraligaNewsyPolska
Faustina Ampah

Leave a Reply