Arsenal wygrywa FA Women’s League Cup

W finale FA Women’s League Cup Arsenal pokonał Chelsea 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Stina Blackstenius.

W finale pucharu Anglii naprzeciwko siebie stanęły drużyny Arsenalu i Chelsea. W zeszłym sezonie w meczu decydującym o tym tytule zobaczyliśmy te same ekipy, a Kanonierki wygrały wówczas 3:1. Jak się okazało, podopieczne Jonasa Eidevalla powtórzyły wyczyn sprzed roku i ponownie sięgnęły po trofeum.

W pierwszym kwadransie Chelsea stworzyła sobie niewielką przewagę. W 21. minucie Mayra Ramirez skierowała piłkę do siatki pięknym strzałem zza pola karnego. To trafienie nie zostało jednak uznane, ponieważ wcześniej Erin Cuthbert dotknęła futbolówki ręką. W kolejnych minutach to Arsenal prowadził grę i kreował sytuacje, jednak nie zdołał znaleźć metody na pokonanie golkiperki Chelsea. Po widowiskowej pierwszej części meczu utrzymywał się bezbramkowy remis.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy przebiegał pod dyktando drużyny z niebieskiej części Londynu. W 57. minucie podopieczne Emmy Hayes stworzyły sobie świetną okazję ku wyjściu na prowadzenie. Erin Cuthbert dośrodkowała z rzutu wolnego, a Melanie Leupolz próbowała domykać akcję, lecz nie trafiła w bramkę. Trzy minuty później to Arsenal miał groźną sytuację, kiedy to Hannah Hampton źle wybiła futbolówkę, do której dopadła Frida Maanum. Norweska piłkarka wykorzystała fakt, że golkiperka Chelsea znajdowała się poza przedpolem i uderzyła z około 40 metra, jednak futbolówka minęła się ze słupkiem. W 66. minucie Kanonierki po raz kolejny stanęły przed szansą, aby otworzyć wynik spotkania. Victoria Pelova dograła do wbiegającej w pole karne Cloe Lacasse. Reprezentantka Kanady oddała strzał, który został zatrzymany przez bramkarkę Chelsea. W końcówce regulaminowego czasu gry piłkarki Chelsea kilkukrotnie zmusiły Manuelę Zinsberger do interwencji, która radziła sobie bez zarzutu. Pod koniec doliczonego czasu gry do drugiej połowy Frida Maanum była zmuszona opuścić boisko na noszach, a w jej miejsce na boisku pojawiła się Alessia Russo. Podstawowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, zatem losy pucharu musiały rozstrzygnąć się w dogrywce. Obie ekipy zaprezentowały dawkę solidnego futbolu podczas półgodzinnej dogrywki. W 116. minucie Kanonierki wyszły na prowadzenie za sprawą Stiny Blackstenius, która wykorzystała podanie Caitlin Foord. Wynik nie uległ zmianie i Arsenal mógł cieszyć się ze zwycięstwa meczu i całych rozgrywek. Dla drużyny z czerwonej części Londynu to siódmy triumf w FA Women’s League Cup.