Julia Matuschewski trafia w SC Sand

W meczu 19. kolejki 2 Bundesligi SC Sand wygrało 4:1 z FC Ingolstadt. Jedną z bramek zdobyła Julia Matuschewski.

Polska napastniczka występująca w SC Sand otworzyła wynik spotkania w 26. minucie. Dla 27-latki to ósmy gol w tym sezonie. To jedyne trafienie, jakie padło w pierwszej połowie. Po kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część spotkania drużyna przeciwna wyrównała. W 70. minucie SC Sand ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą Emmy Loving. W ostatnim kwadransie drużyna z Badenii – Wirtembergii zdobyła dwie bramki, które przypieczętowały dziesiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

SC Sand zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 34 punktów. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek, a drużyna prowadzona przez Alexandera Fischingera traci cztery punkty do miejsca premiowanego awansem.