Asysta Aleksandry Rompy, wygrana Klepp IL

W spotkaniu 6. kolejki norweskiej Toppserien Klepp IL z Aleksandrą Rompą (Sikora) w składzie pokonał Lyn 1:0, a asystę przy bramce dającej trzy punkty gospodynią zaliczyła reprezentantka Polski.

Klepp, który sezon rozpoczął nie najlepiej przed spotkaniem był stawiany w roli faworyta. Gospodynie wyszły na prowadzenie w jedenastej minucie spotkania po tym jak podanie od Aleksandry Rompy wykorzystała Norweżka Marthine Ostenstad dla której było to pierwsze ligowe trafienie w sezonie. Dwie minuty później Rompa po faulu na jednej  rywalek otrzymała żółtą kartkę. Dzięki zwycięstwu zespół 29-letniej reprezentantki Polski awansował na szóste miejsce w tabeli .

Za tydzień Klepp IL podejmować będzie ostatni w tabeli RØA, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktu.