Ekstraliga: Trzy punkty zostają w Łodzi!

W ostatnim sobotnim spotkaniu 1. kolejki Ekstraligi UKS SMS Łódź pokonał na własnym stadionie AZS UJ Kraków 2:0.

W pierwszej kolejce Ekstraligi do Łodzi przyjechał zespół AZS UJ Kraków. W siódmej minucie spotkania pierwszy groźny i celny strzał zza pola karnego po podaniu od Tatiany Markusheuskayi oddała Paulina Filipczak, ale czujna była Karolina Klabis. W 21 minucie Łodzianki powinny wyjść na prowadzenie. Po dobrej szarży lewą stroną Daria Kurzawa podała do Markusheuskayi, ale ta strzeliła z 3 metrów wprost w Klabis. W 30 minucie meczu pierwsza groźna sytuacja pod bramką TME UKS SMS. Po wcince w pole karne Łodzianek piłkę w stronę własnej bramki niebezpiecznie odbiła Jedlińska. Po chwili zawodniczce gospodarzy udało się wybić piłkę na rzut rożny. Po przerwie na uzupełnienie płynów Jagiellonki miały kolejną szansę. Tym razem po raz kolejny piłkę z linii bramkowej wybiła jedna z Łodzianek, która asekurowała Sowalską. Pod koniec pierwszej połowy sytuację po minięciu się z piłką Kurzawy miała jeszcze Daleszczyk, ale na raty obroniła Sowalska. Jedyną żółtą kartkę w tej części spotkania otrzymała Justyna Maziarz za faul na środku pola.
Pierwszą bramkę kibice obejrzeli w 48 minucie meczu. Filipczak podała piłkę do biegnącej po skrzydle Achcińskiej, a ta idealnie wrzuciła piłkę w pole karne, gdzie była już Rędzia i umieściła piłkę w siatce. Po chwili było już 2:0. W 53 minucie fantastyczny strzał z dystansu oddała Gąsieniec i pokonała Karolinę Klabis. W 67 minucie kontaktową bramkę dla zespołu gości mogła zdobyć Sitarz po strzale głową, ale czujna była Sowalska, która wybiła piłkę na rzut rożny. Chwilę później zespół z Krakowa mogła dobić Jedlińska, ale jej strzał w hokejowym stylu obroniła nogą Klabis. W ostatnich minutach żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych okazji do zdobycia bramki i mecz zakończył się wynikiem 2:0.